Finał Lotto Ekstraligi Badmintona odbędzie się w Piasecznie

0

PIASECZNO Już w najbliższą sobotę w Lavo (dawny klub Tuan) w Józefosławiu będzie można oglądać najlepszych badmintonistów w Polsce. To właśnie tu odbędzie się finał Lotto Ekstraligi Badmintona. Zmierzą się w nim cztery drużyny, które uzbierały najwięcej punktów w sezonie zasadniczym. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny


Badmintoniści rywalizują w Polsce na czterech poziomach rozgrywkowych. Najwyższym jest Lotto Ekstraliga Badmintona. Po sezonie zasadniczym cztery najlepsze drużyny (ABRM Warszawa, UKS Hubal Białystok, SKB Litpol-Malow Suwałki oraz UKS Unia Bieruń) zakwalifikowały się do fazy play-off. Co ciekawe, 7 maja w Lavo, gdzie mieści się Narodowe Centrum Badmintona, odbędzie się już 49. edycja Drużynowych Mistrzostw Polski. Rywalizacja zacznie się o godz. 10, gdzie w równoległych półfinałach zmierzą się ekipy w Warszawy i Bierunia oraz Białegostoku i Suwałk. Wielki finał zaplanowano na godz. 18. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych meczów. Tytułu broni UKS Hubal Białystok, jednak to drużyna z Warszawy lepiej prezentowała się w sezonie zasadniczym. To wszystko zwiastuje ciekawą, zaciętą rywalizację.
W tym sezonie w Lotto Ekstralidze Badmintona grało 12 zespołów. Odbyło się 11 kolejek ligowych podzielonych na 5 rund (od października do kwietnia), w których wzięło łącznie udział prawie 150 zawodników z kilkunastu państw.
– Badminton to dyscyplina, która się bardzo w ostatnim czasie rozwija i zyskuje coraz szersze grono kibiców – mówił podczas czwartkowego briefingu prasowego Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona. Z kolei Paweł Wroniewicz, dyrektor Lotto Ekstraligi zwrócił uwagę na profesjonalizowanie się rozgrywek.
– Dążymy do tego, aby stać się jedną z najsilniejszych lig badmintonowych w Europie – zapowiedział.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię