Finał prac przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Zmiany na Puławskiej

0

– Zbliżamy się do zakończenia robót związanych z budową ostatniej części Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska – informuje GDDKiA.

– Odcinki przebiegające przez Wilanów i Wawer osiągnęły już poziom ponad 90 proc. zaawansowania – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Wykonawca ursynowskiego zadania prowadzi intensywne prace w tunelu oraz poza nim, a za tydzień będzie wprowadzał drugi etap zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska.

Węzeł Puławska – łączy istniejącą S2 z nowo budowanym odcinkiem

W przyszły weekend (24 października) zaplanowane jest wprowadzenie drugiego etapu zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska. Nie będzie możliwości zjechania z S2 (górą) w ul. Puławską. Kierowcy będą musieli wykorzystać w tym celu drogę zbiorczo-rozprowadzającą, sprowadzającą ruch na rondo pod wiaduktami S2. Jest to niezbędne, by dowiązać się obecną drogą do tej nowo budowanej. Wykonawca założył realizację tych robót w przeciągu dwóch miesięcy.

W ramach prowadzonych obecnie prac, mających na celu połączenie istniejącego przebiegu drogi z nowym zakresem, przedłużono mur oporowy po północnej stronie wiaduktu. Rozpoczęto odtwarzanie warstw nawierzchni jezdni.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Warszawy, planujemy wraz z wykonawcą, wprowadzenie nowej formy tzw. zawrotki – informuje GDDKiA. – Stanie się to niezwłocznie po zakończeniu etapu drugiego, a przejściowa zawrotka, zlokalizowana na terenie budowy, będzie funkcjonowała do czasu otwarcia tunelu.

źródło: GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię