Finał WOŚP z Sylwią Grzeszczak

0

PIASECZNO Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piasecznie wystąpi Sylwia Grzeszczak, w Górze Kalwarii zabrzmi rap i blues, a Konstancin-Jeziorna postawiła nie tylko na muzykę, ale również na sport.


W tym roku celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wolontariusze z puszkami będą kwestować na terenie gmin Piaseczno, Lesznowola, Prażmów i Tarczyn, tradycyjnie w pobliżu kościołów, dużych sklepów i centrów handlowych, a także wzdłuż głównych arterii miast, w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Podczas poprzedniego, 25. Finału piaseczyński sztab zebrał rekordową kwotę blisko 208 tys. zł. Z pewnością wiele osób liczy, że ponownie uda się ten wspaniały wynik pobić, a zadba o to 125 wolontariuszy.

Aby rozgrzać serca mieszkańców, Centrum Kultury w Piasecznie przygotowuje na parkingu przy Urzędzie Miasta wyjątkowy koncert. 14 stycznia gościem specjalnym Finału będzie Sylwia Grzeszczak, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie artystka przekuwa swój talent w kolejne hity. Za piosenkę „Tamta dziewczyna” artystka zdobyła w 2016 roku Eska TV Award w kategorii „najlepsze wideo”. Superjedynkę oraz TOP Trendy zdobył w 2014 roku utwór „Księżniczka”. Artystka wydała dotychczas cztery albumy studyjne: „Ona i on” z Liberem oraz trzy solowe – „Sen o przyszłości”, „Komponując siebie” oraz „Tamta dziewczyna”. Albumy „Sen o przyszłości” i „Komponując siebie” uzyskały status potrójnie platynowej płyty oraz zajęły kolejno 1. i 2. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce, zaś album „Tamta dziewczyna” uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stała się przebojami, m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”, które zajęły 1. miejsce na liście AirPlay – najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

Występ Sylwii Grzeszczak rozpocznie się o godz. 18.30, a na zakończenie Finału o godz. 20.00 zapraszamy na tradycyjny już pokaz sztucznych ogni, przygotowany przez Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Jak zawsze postaramy się o jeszcze bardziej efektowny pokaz fajerwerków na zakończenie akcji. Moment, gdy niebo rozbłyskuje, jest symbolicznym podziękowaniem za trud wolontariuszy i hojność mieszkańców. Kiedy wszystkie oczy zwrócone są przez te 3-4 minuty w jednym kierunku, czuć wówczas więź i ducha wspólnoty, który kieruje nami, aby pomagać sobie nawzajem – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji.

Z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koncerty odbędą się również w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii.

W niedzielę 14 stycznia przy ul. por. Białka wystąpią: raperzy Stolar i Barber (godzina 17), bluesowy zespół Kurs (17.30) oraz twórca gatunku beatrock Bartas Szymoniak (18.30). Tradycyjny pokaz sztucznych ogni będzie mieć miejsce o godz. 20 przed Ośrodkiem Kultury.

WOŚP-owe wydarzenie zorganizuje też sąsiedni Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej (ul. ks. Sajny 2 A). W programie: warsztaty z udzielania pierwszej pomocy (12.00–15.00), warsztaty origami (15.00–17.00) i zajęcia relaksacyjne (15.00–17.00). Na warsztaty należy się zapisać (22 757 68 20, 22 736 31 21).

Konstanciński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także zaprasza w najbliższą niedzielę do wspólnej zabawy.

Program wydarzenia:

10:00-16:00 – Turniej piłki nożnej, hala sportowa GOSiR, ul. Żeromskiego 15
16:00 – Koncert finałowy WOŚP, KDK, Hugonówka, ul. Mostwa 15 (Konstanciński Chór Kameralny, Sound of touch, Costa Revolution, koncert szkolnego chóru No Bell, Hexa, Adson, Magia Perswazji, Skrzydlate Małpy)
20:00 – Światełko do nieba (polana vis a vis Hugonówki)

źródło: piaseczno.eu, gorakalwaria.pl, konstancinjeziorna.pl
fot. wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię