TARCZYN Władze miasta mają zagwozdkę. Kolejny przetarg na rozbudowę tarczyńskiej szkoły podstawowej pokazał, że będzie to droższa inwestycja niż oczekiwano


Siedziba Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Stępkowskiego pęka w szwach. Obiekt zaczął powstawać 85 lat temu, a następnie w latach 1948-1972 był kilkukrotnie powiększany i unowocześniany.

– Budynek ponownie wymaga rozbudowy i gruntownego remontu – tłumaczyła w minionym roku burmistrz Barbara Galicz.

W placówce, do której uczęszcza obecnie ponad pół tysiąca uczniów, zaczyna brakować sal lekcyjnych, ale największa bolączka to brak gabinetów dla psychologa, logopedy i innych szkolnych specjalistów. Jak mówi Beata Zaradkiewicz, dyrektor szkoły, dawno wizytówką placówki przestały być też szatnie. – Były dobre, kiedy mieliśmy o połowę mniej oddziałów – przyznaje.
Projekt rozbudowy i remontu starej części zakłada wzniesienie nowego skrzydła placówki od strony północnej, pod które gmina dokupiła 2600 m kw. od strony ul. Bronisława Reszki. W nowo powstałym budynku zmieści się nowe wejście, szatnie, 9 klas lekcyjnych, dodatkowe gabinety i świetlica oraz nowa kotłownia. Projekt przewiduje również powstanie małej salki gimnastycznej dla młodszych dzieci, a przed budynkiem – parkingu i terenu zielonego.

Pierwszy przetarg na wykonawcę inwestycji nie przyniósł oczekiwanego skutku. Zgłosiła się jedna zainteresowana kontraktem firma i złożyła ofertę opiewającą na blisko 9,6 mln zł. To o przeszło 1,5 mln zł więcej niż zamierzał na rozbudowę szkoły wydać samorząd (i tak będzie musiał się zadłużyć). Ratusz unieważnił przetarg i szybko rozpisał kolejny. Żeby zachęcić przedsiębiorców, obniżyliśmy warunki związane z ich doświadczeniem – tłumaczy Marek Lewtak, kierownik Referatu Planowania i Inwestycji urzędu miejskiego. Zachęta podziałało: we wtorek okazało się, że tym razem zgłosiło się 7 firm, ale zeszły z ceny tylko nieznacznie. Najtańsza oferta wynosi 9,3 mln zł. – Nie wiem, co będzie dalej, czy będziemy szukali jeszcze tańszego wykonawcy. Komisja przetargowa podejmie decyzję w najbliższych dniach – informuje Lewtak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię