Firmy zapłacą wyższy podatek od nieruchomości

3

LESZNOWOLA Podczas ostatniej sesji rady gminy radni zdecydowali o podniesieniu podatku od nieruchomości podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą


– Moim zdaniem nie powinniśmy podnosić podatków firmom, skoro nie podnosimy ich mieszkańcom – mówił podczas dyskusji nad projektem uchwały radny Łukasz Grochala. Innego zdania była radna Justyna Gawęda. Radna stwierdziła, że podwyżka podatków nigdy nie jest mile widziana, jednak niekiedy jest konieczna.
– Już w ubiegłym roku Regionalna Izba Obrachunkowa zwracała nam uwagę, że jeśli chcemy zaciągać kolejne zobowiązania powinniśmy sięgać także po instrumenty, które pozwolą nam zbilansować budżet – argumentowała.
Większość radnych zgodziło się z tą argumentacją, czemu dali wyraz w głosowaniu. Tak naprawdę podwyżka będzie kosmetyczna i wyniesie niecałe 2 proc., a więc tyle co inflacja.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Abyśmy mogli zaciągnąć nowe większe kredyty musimy „kosmetycznie” ponieść haracze dla firm. Super argumentacja. Ciekawe dlaczego pani radna Gawęda nie powiedziała :zgodnie z zaleceniami RIO może przegłosujmy „kosmetyczne” obniżenie diet , będzie to także akt solidarności z firmami które tyle wpłacają do naszego budżetu. 30.000 PLN x 2% czyli jestem lżejszy 600 PLN/rok jako „płatnik kosmetyczny”. Drogie te „waciki” mają w Gminie a przemnażając to przez ilość firm śmiem twierdzić że to kosmetyki z najwyższej półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię