Flaga Mazowsza zawisła przed ratuszem

0

GÓRA KALWARIA W czwartek rano na maszt znajdujący się przed zabytkowym ratuszem przy ul. 3 Maja 1 została wciągnięta Flaga Województwa Mazowieckiego. – Tym symbolicznym gestem pokazujemy, że Góra Kalwaria jest silną gminą na terenie naszego ukochanego Mazowsza – mówił podczas ceremonii wciągnięcia flagi burmistrz Arkadiusz Strzyżewski


Flagę przedstawiającą białego orła na czerwonym tle, której symbolika nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich, podnieśli na maszt wicemarszałek województwa Wiesław Raboszuk, który gościł tego dnia w Górze Kalwarii, burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz mieszkańcy. Podjętą w marcu decyzją radnych województwa mazowieckiego, flaga Mazowsza może być używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu, jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa, a także, po uzyskaniu zgody zarządu województwa mazowieckiego, może być umieszczana na przedmiotach przeznaczonych do handlu, jak kubki czy koszulki. Wciągnięcie flagi na maszt znajdujący się przed ratuszem (w jej sąsiedztwie powiewają już flagi Polski i gminy) miało jeszcze jeden symboliczny wymiar – ma ona uświetniać obchodzony 27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego.

– Myślę, że wyeksponowanie flagi Mazowsza przed budynkiem ratusza to świetna inicjatywa służąca budowaniu lokalnego patriotyzmu – podkreśla burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.
W czwartkowej uroczystości wziął udział również Piotr Kandyba, radny sejmiku województwa mazowieckiego i przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej, który zauważył, że flaga powinna być symbolem jednoczącym wszystkich mieszkańców Mazowsza, ale też określającym nas jako Polaków i Europejczyków.
31 lat temu został zapoczątkowany najważniejszy okres w historii naszego kraju – mówi Piotr Kandyba. – Dziś Mazowsze to silne województwo, stwarzające szansy i możliwości. Zachęcam, abyśmy 27 maja wszyscy wywiesili czerwone flagi z białym orłem przed naszymi domami.
A już niedługo Flaga Województwa Mazowieckiego zawiśnie także przed DPS-em. Obok niej znajdą się flagi powiatu i gminy.


TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię