Flagi opuszczone do połowy. Rozpoczęła się dwudniowa żałoba po śmierci prezydenta Gdańska

4

PIASECZNO W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, burmistrz Daniel Putkiewicz zdecydował o wprowadzeniu na terenie gminy dwudniowej żałoby


Rozpoczęła się ona dziś o godz. 12, kiedy to flagi przed urzędem gminy zostały opuszczone do połowy, i ma potrwać do czwartku, 17 stycznia. Biało-czerwone flagi pojawiły się dodatkowo na budynkach, zajmowanych przez jednostki organizacyjne gminy.
– Zwracam się z apelem do organizatorów wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie lub ograniczenie – poprosił w wydanym zarządzeniu burmistrz Daniel Putkiewicz.
Prezydent Paweł Adamowicz zmarł wczoraj po południu na skutek odniesionych w niedzielę ran, które zadał mu nożem 27-letni Stefan W. Prezydent Adamowicz miał 53 lata.

TW

4 KOMENTARZE

 1. Przestaliby się wygłupiać. Śmierć jest zawsze przykrym wydarzeniem dla najbliższych. Śmierć niespodziewana tym bardziej ale życie ludzkie ma taką samą cenę dla wszystkich. Na terenie gminy Piaseczno miały miejsce różne wypadki i jakoś nikt żałoby nie ogłaszał. Śmierć prezydenta Gdańska chyba ma niewiele wspólnego z gminą Piaseczno.

  • „Przestaliby się wygłupiać” – serio?
   to było morderstwo, celowe działanie na oczach setek ludzi. z premedytacją, przemyślane, wycelowane w konkretnego człowieka, konkretnego dnia, o konkretnej godzinie.
   to nie była śmierć poprzez wypadek… to nie był wypadek.

   gdyby nie powaga sytuacji, zaproponowałabym ci zabawę „znajdz róznicę” – ale chyba mamy przepaść pomiedzy naszymi poziomami empatii

   dziękuję włodarzom piaseczna

 2. ” Śmierć prezydenta Gdańska chyba ma niewiele wspólnego z gminą Piaseczno.” Czyzby?
  Jesli spojrzeć na Jego śmierć z perspektywy okoliczności, w jakich sie zdarzyła to sprawa dotyczy, poucza, ostrzega i … wszystkich normalnych ludzi. Z tej śmierci płynie ważna lekcja, lub poważne zadanie dla wielu.

 3. Nadal uważam że to przescigiwanie się w pomysłach pod publikę. Za tydzień wszystko wróci do normy. Politycy nadal będą skakać sobie do gardeł obojętnie od ugrupowania. Żałoba pozostanie tylko rodzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię