Flamenco oczarowało mieszkańców Piaseczna

0

PIASECZNO Wygląda na to, że letnie koncerty plenerowe w Piasecznie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem licznie zebraną na skwerze Kisiela publiczność bawił zespół Flamencolores

Po ulewie i skwarze lejącym się z nieba wreszcie dopisała pogoda i na kolejnym koncercie skwer Kisiela wypełnił się dosłownie po brzegi. Zespół Flamencolores wystąpił w Piasecznie w składzie: Zsofia Pirok (tancerka i choreograf), Andrzej Lewocki (gitarzysta flamenco, laureat Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo), Magda Navarrete (wokalistka, tancerka, producentka muzyczna i trenerka głosu) i Mateo El Galito (słowacki pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie). Flamencolores dali znakomite widowisko flamenco, które w umiejętny sposób łączyło ze sobą muzykę i taniec. Publiczność przyjęła ich bardzo ciepło i nie pozwoliła zakończyć koncertu bez utworu na bis.


Kolejny, ostatni już letni koncert odbędzie się w sobotę 25 sierpnia o godzinie 18. Wystąpi kapela Timingeriu – rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009 roku. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą – stopem, na rowerach, barką czy samochodem. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię