Freddie przyciągnął tłumy, dziś kolejny seans

0

PIASECZNO Inauguracja siódmej edycji kina plenerowego w Piasecznie wypadła okazale. Pomimo dość chłodnego, jak na lipiec, wieczoru Skwer Kisiela wypełnił się szczelnie miłośnikami magii wielkiego ekranu

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno (organizator imprezy) postanowiło rozpocząć tegoroczny cykl kina pod chmurką od filmu, który – w ankiecie przeprowadzonej wśród mieszkańców – cieszył się największym powodzeniem. „Bohemian Rhapsody”, czyli barwna historia życia Freddiego Mercurego to niedawny kinowy hit. Jak się okazało, zdobywca czterech Oscarów przyciągnął na rynek prawdziwe tłumy. Wprawdzie przygotowane przez organizatorów leżaki skończyły się dość szybko, ale sporo osób przyszło na Skwer Kisiela z własnymi kocami, na których można było nie tylko usiąść, ale i się w nie owinąć.
– W związku z coraz większym zainteresowaniem planujemy zakup dodatkowych leżaków – mówi Marcin Borkowski z Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno. – W tej chwili trwa jeszcze weryfikacja uszkodzonych leżaków, aby przy zakupach uwzględnić wymianę najbardziej uszkodzonych leżaków, których koszt naprawy może przewyższać cenę nowego leżaka.
Na chwilę obecną organizatorzy są w stanie zapewnić 120 leżaków i 100 podkładek.
Oficjalnego otwarcia letniego kina dokonał burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.
Myślę, że mamy dziś rekordową frekwencję i jest mi z tego powodu niezmiernie miło – powiedział burmistrz. – W zeszłym roku zapowiedziałem tu nie ten film i nie ten tytuł co trzeba, bo potem poleciało coś zupełnie innego. W związku z tym w tym roku nie ryzykuję i nie mówię jaki będzie film, a powie to kierownik promocji – w razie czego będzie na niego. Zapraszamy za tydzień i na kolejne seanse.
Po takim wystąpieniu Łukaszowi Wylezińskiemu, kierownikowi Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno, nie pozostało więc nic innego jak tylko… zdradzić tytuł filmu.

– Boję się, że jak znów okaże się, że to nie ten film, to wyląduję w fontannie – zażartował kierownik. – Przy okazji „Bohemian Rhapsody” mam również taką techniczną propozycję. Z reguły w naszym kinie plenerowym puszczamy filmy z lektorem. Proponuję jednak by, wyjątkowo, ten film puścić z napisami, ponieważ jest to film muzyczny, w którym jest bardzo dużo piosenek.
Propozycja Łukasza Wylezińskiego została przyjęta burzą oklasków i już po chwili można było się przenieść w czasy, w których działał zespół Queen.
Łączny koszt organizacji wszystkich dziewięciu pokazów w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego wynosi 21 279 złotych brutto.
A jeśli ktoś nie zdążył obejrzeć „Bohemian Rhapsody” w Piasecznie, to nic straconego. Ten sam film będzie można zobaczyć już w dziś o godzinie 21.30 w Mysiadle nad stawem, a 2 sierpnia w Parku Zdrojowym w Konstancinie (g. 21.15).

Dzisiejszego wieczoru o 21.30 na Skwerze Kisiela rozpocznie się z kolei drugi z zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego. Tym razem obejrzymy komediodramat „Cudowny chłopak”.

Dziś rozpoczyna się również cykl seansów filmowych w kinie plenerowym w amfiteatrze, w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Jako pierwszy obejrzymy film pt. Królowa Pustyni”, reż. W. Herzog, 2015 r. start o godz. 21.45

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię