Frezarki do paznokci – dlaczego są tak potrzebne stylistkom?

0

Frezarka do paznokci jest urządzeniem niezbędnym dla każdej stylistki paznokci. Bez względu na to, czy wykonujesz stylizacje w zaciszu domowym, czy w profesjonalnym salonie, bez frezarki do paznokci ani rusz. Co właściwie można wykonać dzięki temu urządzeniu? Jakie zabiegi ułatwia? Jakie frezy przydadzą się do wykonywanych zabiegów manicure i pedicure?

 

Wyjaśniamy te kwestie – przeczytaj, a wszystko stanie się jasne.

Czym jest frezarka do paznokci i do czego się jej używa?

Frezarka do paznokci jest urządzeniem z wymiennymi końcówkami (frezami), które umożliwiają i ułatwiają wiele zabiegów wykonywanych w ramach manicure i pedicure. Frezarki do paznokci usprawniają zabiegi kosmetyczne i skracają czas ich wykonywania. Do czego można użyć frezarki z wymiennymi końcówkami?

Oto jej zastosowania:

  • opracowanie skórek przed manicure i pedicure;
  • usunięcie zrogowaciałej skóry, odcisków;
  • wygładzenie i wypolerowanie płytki paznokcia;
  • opracowywanie masy hybrydowej, żelowej i akrylowej;
  • skracanie paznokci sztucznych i naturalnych;
  • modelowanie kształtu paznokcia.

Przy pomocy wymiennych frezów możliwe jest wykonanie wszystkich tych i jeszcze wielu innych zabiegów potrzebnych do stworzenia wyjątkowej stylizacji paznokci.

Wybierając frezarki do paznokci (https://www.neonail.pl/katalog/manicure/urzadzenia-zestawy/frezarki-do-paznokci/) musimy brać pod uwagę wiele parametrów, na przykład moc urządzenia. Do użytku domowego wystarczy jeżeli wybierzemy frezarkę do 20W, ale do salonu najlepsza będzie taka o mocy 40-45W. Najważniejszą częścią frezarki do paznokci jest głowica, do której przymocowuje się wszystkie używane przy zabiegach części wymienne.

Przy wyborze musimy zwrócić uwagę na ciężar urządzenia. Jeśli jest zbyt duży, może utrudnić pracę stylistki, zamiast ją usprawniać. Dodatkowo frezarki do paznokci mogą posiadać różne udogodnienia, wpływające na pracę. Na przykład frezarka z pochłaniaczem od NEONAIL. Pochłaniacz nie przeszkadza w żadnych wykonywanych czynnościach, za to znakomicie absorbuje pył, który powstaje podczas opracowywania paznokci. Niektóre frezarki są wyposażone w pedał nożny, dzięki któremu można regulować szybkość pracy.

Frezarki do paznokci i wymienne części

Frezarka do paznokci to nie wszystko. Każda stylistka powinna mieć komplet frezów umożliwiających wykonywanie wielu zabiegów. Frezy różnią się między sobą kolorami, kształtem i ziarnistością. Jakie frezy do czego wybrać?

Jeśli chodzi o kolory, najdelikatniejsze są frezy żółte, bardzo drobne, idealne do matowienia płytki. Następnie są frezy czerwone, drobne, do opracowywania masy żelowej i akrylowej, frezy niebieskie, średnie, najczęściej wybierane przez początkujące stylistki, frezy zielone, grube, do usuwania poprzedniej stylizacji a także zrogowaciałej skóry, frezy czarne, bardzo grube, do zrogowaciałej skóry i usuwania stylizacji, frezy różowe, najgrubsze, służące do usuwania tipsów, żelu i akrylu.

Poza kolorami frezy różnią się kształtem – kulka, szpic, stożek i walec – to najczęściej spotykane. Przede wszystkim jednak odróżnia je materiał wykonania. Frezy mogą być diamentowe, ceramiczne, karbidowe i gumowe. Oprócz frezów stylistka powinna mieć kapturki i nakładki ścierne do pedicure, montowane na trzpieniach.

Frezarki, lampy, zestawy lakierów i wszystkie produkty, potrzebne do stylizacji paznokci znajdziesz w ofercie NEONAIL, którą spośród wielu innych marek wyróżnia doskonała jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię