Gastroskopia – czy to boli?

0

PIASECZNO Gastroskopia jest badaniem pozwalającym lekarzowi na bezpośrednie skontrolowanie stanu przełyku, śluzówki żołądka i dwunastnicy. Badanie przeprowadza się przy użyciu endoskopu – elastycznej i cienkiej rurki z kamerą, która transmituje obraz z wnętrza przewodu pokarmowego.

Podczas badania lekarz ocenienia stan śluzówki, a jeśli to konieczne może także pobrać niewielkie wycinki tkanki do dalszych badań lub wykonać test w kierunku antygenu bakterii helicobacter pylori.
Gastroskopia nie wymaga od pacjenta skomplikowanych przygotowań. Na 8 godzin przed badaniem nie należy nic jeść, a na 4 godziny przed badaniem nie należy niczego pić ani palić papierosów i żuć gumy.
Badanie trwa kilka minut i jest w zasadzie bezbolesne ale może też być przeprowadzone w krótkim znieczuleniu ogólnym, jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań. Gastroskopia często wykonywana jest jednocześnie z badaniem kolonoskopii czyli badaniem jelita grubego.
W Szpitalu św. Anny badania endoskopowe wykonywane są od poniedziałku do soboty. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz odpłatnie.

Ceny badań:
Gastroskopia diagnostyczna 170,00 zł
Gastroskopia diagnostyczna w znieczuleniu 350,00 zł
Kolonoskopia 300,00 zł
Kolonoskopia w znieczuleniu 480,00 zł
*dodatkowo płatne: usunięcie polipów oraz badanie histopatologiczne

 

Informacja i rezerwacja: tel. 22 735 41 00
Szpital św. Anny w Piasecznie, ul. A. Mickiewicza 39

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię