Gazociąg przetnie uzdrowisko

0

KONSTANCIN-JEZIORNA PGNiG projektuje gazociąg wysokiego ciśnienia, który będzie biegł z Gassów do Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Inwestycja ma rozpocząć się w 2025 roku. Ostateczny wariant przebiegu gazociągu jest na razie nieznany


Linia gazowa doprowadzająca paliwo do elektrociepłowni ma mieć długość prawie 17 kilometrów. Oprócz poprawy bezpieczeństwa energetycznego stolicy, ma przynieść też korzyści dla środowiska, w tym zmniejszyć emisję szkodliwych substancji, uwalnianych do atmosfery podczas spalania paliw stałych. Gazociąg ma biec od Gassów przez teren Konstancina-Jeziorny, a potem przez Wilanów do Siekierek. Inwestor przedstawił jakiś czas temu jego proponowaną lokalizację.
– Czy jest ona ostateczna? – dopytywał podczas ostatniej sesji radny Bogusław Komosa. Burmistrz Kazimierz Jańczuk wyjaśnił, że spotkał się niedawno z przedstawicielami inwestora i projektantów.
Zobowiązali się oni w ciągu kilkunastu najbliższych dni opublikować najnowszy wariant przebiegu gazociągu – poinformował. – Wówczas wszystkie zainteresowane osoby, będą mogły składać do niego swoje uwagi i wnioski.
Inwestycja prawdopodobnie będzie wiązała się z koniecznością wykupu działek, przez które mają przebiegać rury. Ponadto po ich ułożeniu zostanie ustalona tzw. strefa kontrolowana, wynosząca po 6 m z każdej strony.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię