GDDKiA poszerzy Puławską

10

PIASECZNO 30 sierpnia GDDKiA podpisała umowę na przebudowę Puławskiej od ul. Energetycznej do ul. Syrenki. Ta 350 metrowa inwestycja będzie kosztowała 9 milionów i zakończy się w III kwartale 2022 r.

 

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Umowa o wartości prawie 9 mln zł zostanie zrealizowana do 9 miesięcy od daty jej zawarcia, do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest najpóźniej w III kwartale 2022 r.
W ramach kontraktu wykonawca uzyska niezbędne dodatkowe decyzje oraz przebuduje drogę.

Więcej pasów

W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia.

Trasa Piaseczno-Góra Kalwaria

Przyznanie finansowania pozwoliło na rozpoczęcie działań związanych z przygotowaniem materiałów do ogłoszenia przetargu na wybór projektanta, który przygotuje koncepcję rozbudowy i uzyska decyzję środowiskową. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  planuje ogłosić postępowanie do  końca bieżącego roku.
Rozbudowana DK79 będzie drogą klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego).  Będzie posiadała dwie jezdnie po 2 pasy ruchu. Wybudowane zostaną węzły i skrzyżowania, drogi do obsługi przyległego terenu, ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie, w tym przejścia dla zwierząt, zabezpieczenia akustyczne. Przebudowane zostanie oświetlenie, odwodnienie i infrastruktura podziemna, urządzenia BRD.

10 KOMENTARZE

  1. To kto i po co robił jakieś ziemne pobocza, a tu zaraz będą znów robić po nowemu. Pamiętam jak 20 lat temu były projekty pieniądze i zmieniła się opcja , pomiędzy nagle nie było. W sumie to mamy korki , budowa wygeneruje jeszcze większe. Niech robią, może kiedyś zrobią.

  2. Jak masz tak tanią willę to chętnie kupię nawet za godzinę:)
    Chyba nie wziąłeś pod uwagę szerokości…. w tym chodników, ścieżek, podkładu itp..;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię