GDDKiA szuka nowego korytarza dla obwodnicy Warszawy

9

POWIAT Dla południowo-wschodniego odcinka Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (czyli dotyczącego m.in. gminy Góra Kalwaria) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie pracowała nad „poszukiwaniem nowego racjonalnego korytarza”.

Tak wynika z informacji przesłanej przez Tomasza Żuchowskiego, pełniącego obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Jest to m.in. konsekwencja stanowiska władz gminy Góra Kalwaria, wspartego głosem lokalnej społeczności. Samorząd nie godził się na proponowany dotychczas korytarz, w którym miałaby być zlokalizowana droga szybkiego ruchu. Tak powstała obwodnica przecięłaby gminę Gó®a Kalwaria na dwie części dewastując obszary chronione oraz szybko rozbudowujące się osiedla.

Oczywiście nie tracimy czujności. W najbliższym czasie postaramy się wypracować wspólnie stanowisko w sprawie obwodnicy z sąsiednimi samorządami – zapowiada burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

9 KOMENTARZE

  1. Sąsiednie gminy to Konstancin, jestem za Panie Strzyżewski.Coś w stylu, My tu so, a łoni so koło Warszawy.A ja chce……..oraz , nikt nie bedzie za nas z Baniochy itd decydował co ma Panie być. Zamkli nam wysypisko Łubna i kasy dla złodzieji z gminy nie ma,my z tego tyż nic nie mamy. Może ten Pis co da, albo unjo cuś da i to szybko, bo my so patryjoci lokalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię