Gdy odszedł od samochodu, aby rozmienić pieniądze – dostał mandat

13

PIASECZNO Mimo że od wprowadzenia strefy płatnego parkowania minął już ponad rok, wielu kierowców nie zna zasad jej funkcjonowania, co często kończy się dla nich karami finansowymi


Pierwsze 45 minut parkowania w strefie jest za darmo. Zawsze jednak trzeba wziąć bilet parkingowy

Nie ma tygodnia, żeby do naszej redakcji nie dzwonili oburzeni kierowcy, twierdząc że niesłusznie zostali ukarani mandatem. Ostatnio taka przykra niespodzianka spotkała byłego radnego rady miejskiej Andrzeja Hubla.
– Zaparkowałem samochód przy ul. Kościuszki, zaraz za Przystankiem Kultura – relacjonuje były radny. – Widnieje tam znak strefy płatnego parkowania. Przeszedłem więc na drugą stronę drogi, aby w jednym ze sklepów rozmienić 100 zł, bo bałem się włożyć banknot o tak dużym nominale do parkomatu. Gdy po kilku minutach podszedłem do urządzenia, aby wydrukować bilet, stojący w jego pobliżu kontrolerzy poinformowali mnie, że zostałem już ukarany mandatem.
Andrzej Hubl nie kryje swojego rozżalenia. Twierdzi, że kontrolerzy cały czas obserwowali go, a gdy odszedł na chwilę od samochodu, od razu wlepili mu mandat.
– Nie wiedziałem nic o bezpłatnych 45 minutach, takiej informacji nie ma na znaku informującym o początku strefy – argumentuje. Andrzej Hubl postanowił złożyć odwołanie, które jednak zostało rozpatrzone negatywnie.
– Mimo to nie zamierzam płacić 30 zł kary, uważam że zostałem pokrzywdzony – dodaje.
Przy okazji podobnych sytuacji, do których dochodziło już wcześniej, gmina informowała, że kontrolerzy – zanim wypiszą mandat – mają obowiązek sprawdzić, czy w danym momencie przy najbliższych parkomatach nie stoją żadne osoby czekające na bilet oraz czy nikt nie podąża w kierunku parkomatu, ewentualnie wraca od niego do auta. Muszą też wykonać na miejscu zdjęcie poglądowe całej sytuacji. Po wpisaniu numeru auta do systemu, nie ma już możliwości anulowania mandatu.

TW

13 KOMENTARZE

 1. ze strony www: „mgr inż. budownictwa z uprawnieniami budowlanymi, deweloper – licencja ONZ na zarządzanie przedsiębiorstwem, wieloletnie doświadczenie w kierowaniu firmami budowlanymi, biegły angielski.” I taki ktoś nie ogarnia parkometrów. ” nie zamierzam płacić 30 zł kary, uważam że zostałem pokrzywdzony” większość tych pokrzywdzonych, to cwaniaczki którym nie chce się wziąć biletu bo „ja tylko na chwilkę”. Tym razem się nie udało Panie Radny, niech Pan sobie nie robi wiochy bo trochę wstyd.

 2. I właśnie widać, na tym przykładzie, kto nami rządzi…. Bez wiedzy, bez pojęcia o rzeczywistości…. I co teraz Pan radny, nieporadny będzie się sądzić o 30 zł? I Zajmować sądy swoją głupotą….

 3. Arbuzy czuwają błazny na mickiewicza niech przyjadą pod szpital tu mandatów nawlepiają.. Ale co nigdy ich nie ma cała straż miejska o dupe potłuc

 4. Jak hieny Stoją i wystawiaja śmieszne mandaciki…..
  Płacisz np 6 zl za dwie godziny… Spozniasz sie 5 min do auta i juz mandacik….
  Czeresniactwo wysokich lotów

 5. Hubl Andrzej Radny kadencji 2010-2014:”Mgr inż. budownictwa, mieszkaniec Józefosławia od 1998 roku. Pracuje w firmie Admin. S.C. administrującej osiedlami w Józefosławiu, stąd doskonale zna bolączki mieszkańców. Jako priorytet swojej działalności traktuje rozwój infrastruktury Józefosławia, a w szczególności budowę przepompowni wody w Józefosławiu, remont i budowę dróg oraz poprawę komunikacji do Warszawy.” Takich to kurła mamy pro spolecznych radnych i intelektualnie rozwiniętych inżynierów infrastruktury

 6. Nie trzeba nic rozmieniać, jak się zainstaluje w telefonie odpowiednią aplikację! Pan były radny jest wykluczony telefonicznie, czy protestuje przeciw usprawnieniom?

 7. Może i pierwsze 45 min. za friko i o tym wie pewnie większość mieszkańców Piaseczna ale może już nie wszyscy wiedzą że dopiero po pobraniu biletu z parkomatu.

 8. Czyja to rodzina ma w Piasecznie parkomaty?
  Produkuje się tu jeden burak z różnymi nickami? Czy jest ich trzech?
  Piaseczanie, dajemy się doić na każdym kroku. Mało podatków płacimy? Zlikwidować parkometry i Straż Miejską, zwiększyć ilość Policji i parkingów.

 9. Wystarczy jedno krótkie, jasne zdanie-przypomnienie:

  „Pamiętaj o pobraniu z parkomatu biletu na bezpłatny 45 minut. postój”

  Można? – M O Ż N A !!!, zamiast obecnego czasochłonnego infoPUZZLA !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię