KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższy czwartek o godz. 19 gościem Klubu Podróżnika Konstancińskiego Domu Kultury będzie Robert Gondek, który odwiedził 18 afrykańskich państw i zdobył najwyższe szczyty kontynentu. Wstęp wolny


Podróżnik zabierze uczestników spotkania (w Hugonówce, przy ul. Mostowej 15) na wyprawę do Kamerunu. Robert Gondek opowie o swoich pasjonujących przygodach na Czarnym Lądzie i zaprezentuje imponujące zdjęcia ze swojej wyprawy. Zaczniemy od wizyty na policyjnym komisariacie. Gdy uporamy się z kameruńską biurokracją, ruszymy w góry. Trekking na najwyższą górę Kamerunu zajmie 6 dni. Podczas wędrówki w lesie deszczowym będziemy tropić leśne słonie, małpy i egzotyczne ptaki. Z wysokości ponad 4000 m zejdziemy nad Ocean Atlantycki do miasteczka Limbe, gdzie spotkamy się z kameruńskimi rybakami. Podczas wizyty w rezerwacie Dja odwiedzimy jedną z wiosek zamieszkiwanych przez Pigmejów i zobaczymy jak żyją.

Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Jest autorem licznych pokazów, publikacji podróżniczych, a także laureat wielu prestiżowych nagród. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczytyAfryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii Wyczyn Roku 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Uczy się języka Suahili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię