Gdzie kąpać się podczas upałów?

4

POWIAT Podczas gorących dni wiele osób szuka ochłody w sąsiedztwie rzek, stawów i innych zbiorników wodnych. Na terenie powiatu piaseczyńskiego od lat nie ma ani jednego zalegalizowanego kąpieliska pod gołym niebem. Funkcjonuje natomiast jeden otwarty basen, który zacznie działać od dziś na terenie Parku Wodnego Zalesie (dawny ośrodek „Wisła”) w Zalesiu Górnym


Na naszym terenie jest wiele miejsc, w których teoretycznie można byłoby się wykąpać, ale zabraniają tego przepisy. Wiele osób jednak świadomie (lub nie) je łamie, narażając się na ryzyko utraty zdrowia czy życia. W Piasecznie szczególnie chętnie odwiedzanym kąpieliskiem pod chmurką jest zalew AMO na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym. Od lat obowiązuje tam zakaz kąpieli. Mimo to wiele osób bez skrępowania wchodzi do wody, zachęcając do tego również dzieci.
Oprócz krytych basenów oraz basenu na powietrzu w Zalesiu Górnym na terenie powiatu nie ma żadnych innych legalnych kąpielisk – mówi Marlena Lichocka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Najbardziej niebezpieczne są zbiorniki rzadko uczęszczane o nieuregulowanej linii brzegowej (np. glinki) oraz Wisła. Ratownicy z piaseczyńskiego WOPR od lat odradzają kąpanie się w Wiśle, bo to niezwykle niebezpieczna i zdradliwa rzeka. Raptem tydzień temu utopiło się w niej dwóch nastoletnich braci z Ukrainy. Ratownicy, zwłaszcza w weekendy, patrolują najchętniej uczęszczane rejony Wisły (np. przy tamie w Górze Kalwarii), ale nawet oni nie są w stanie przestrzec wszystkich amatorów kąpieli. Dlatego gdy odpoczywamy nad wodą warto cały czas pamiętać o zagrożeniach i zachowywać zdrowy rozsądek.

TW

4 KOMENTARZE

  1. no to gdzie.Jedyny basen odkryty w Zalesiu podał dziś cennik .
    Bilet normalny 43 zl a ulgowy 38 zl. Brawo . Pomnóżcie to razy no przynajmniej 3 w tygodniu
    na 2 osoby to jest 43+38 = 81 zl dziennie razy 3 wychodzi 243 zl tygodniowo. Ico mam powiedziec dziecku ze mnie nie stac i zeby sie nie kapal nad zalewem amo. To gdzie panowie mądralińscy. Tyle lat mija a zadna wladza nie potrafi tego ogarnac. Wstyd Generalowie

  2. W Zalesiu Górnym to trzeba słono zapłacić. Nie maozliwosci wejść na 1 godz żeby tylko popływać nie chcąc korzystać z innych atrakcji. Tak jak kiedyś bywało.!! Mieszkam blisko i właśnie chciałabym pójść na godzinkę żeby skorzystać.Pozostaje zalew na Górkach Szymona.! Dziwne że nie ma tam legalnego kąpieliska? Tyle ludzi spędza tam czas,nikt nie bierze tego pod uwagę ??!!!

  3. Takie miejsce jak Górki Szymona powinno być dopuszczone jako kąpielisko! Nikomu nie chce się tym zająć i o to zadbać. Naprawdę szkoda tak pięknego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię