Gdzie powstanie hala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia?

6

PIASECZNO Miasto nie ma odpowiedniej hali, w której można by organizować koncerty oraz imprezy kulturalne. Wcześniej taka sala miała powstać na stacji kolejki wąskotorowej, ale pomysł ten ostatecznie nie wypalił. Teraz brane są pod uwagę trzy inne lokalizacje


Przygotowania do wybudowania hali na terenie zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej zakończyły się na etapie koncepcji. Gmina nie zlecała nawet projektu.
– Byłby on kosztowny, więc uznaliśmy że nie ma to sensu – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Stacja, jak każdy obiekt zabytkowy, ma swoje ograniczenia. Nasza hala, aby spełniała wszystkie oczekiwania, musi mieć określoną kubaturę czy wysokość. Istniała obawa, że w tym przypadku będziemy musieli pójść na pewne kompromisy przez co budowla straci na swej funkcjonalności.
Burmistrz dementuje plotkę jakoby na wybudowanie hali na kolejce nie zgodził się konserwator zabytków.
– Konserwator zaakceptował wstępnie nasz pomysł, jednak w tym wypadku zdecydowały inne kwestie – wyjaśnia. – Po prostu ryzyko, że będziemy musieli z pewnych założeń zrezygnować było zbyt duże.
Nie oznacza to jednak, że hala z prawdziwego zdarzenia w mieście nie powstanie. Gmina cały czas rozważa trzy inne lokalizacje, szukając terenu który da największą szansę zrealizowania wszystkich przyjętych założeń. Pierwszą lokalizacją jest parking przy ulicy Sierakowskiego w centrum miasta. Jeśli w tym miejscu powstałaby hala, parking prawdopodobnie zostałby przeniesiony pod ziemię (być może liczba miejsc parkingowych jeszcze by się zwiększyła). Druga prawdopodobna lokalizacja to teren (na nim też znajduje się w tej chwili prowizoryczny parking) przy ulicy Nadarzyńskiej. Cały czas brany jest także pod uwagę pomysł wybudowania hali na działce przy starej mleczarni. Jednak to miejsce ma najmniej zalet, bo nieruchomość jest po prostu za mała i planowany obiekt mógłby się tu nie zmieścić. Zapytaliśmy burmistrza, która lokalizacja najbardziej go przekonuje.
– Jest za wcześnie, aby o tym mówić – ucina spekulacje Daniel Putkiewicz. – Rozważamy różne rozwiązania. W marcu przedstawię swój typ.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Przestańcie wpychać wszędzie bloki na siłę bo ulic nie ma i nie dojda korki codziennie i kolejki kto za to odpowiada kin to jest w wawie od groma basen wybudujcie niech ludzie mają rozrywkę sportowa a nie popcorn i film ruch to zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię