Gdzie powstanie nowy komisariat?

5

GÓRA KALWARIA Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski poinformował radnych o dwóch lokalizacjach, w których możliwa jest budowa komisariatu. Pierwsza to działka przy skrzyżowaniu ulic Budowlanych i Kalwaryjskiej, zaś druga – nieruchomość w kształcie trójkąta znajdująca się naprzeciwko cmentarza żydowskiego


– Pierwsza lokalizacja jest w mojej opinii lepsza, bo znajduje się bliżej dużych osiedli – zaznaczył burmistrz Strzyżewski. – Tę działkę musielibyśmy jednak najpierw użyczyć lub wydzierżawić Komendzie Stołecznej Policji, aby mogła uzyskać pozwolenie na budowę komisariatu. Jeśli ją wydzielimy i przekażemy, to plan miejscowy w pierwszej kolejności dopuszcza tam budowę szkoły, a dopiero potem komisariatu.
Jeśli chodzi o drugą lokalizację, to tu komisariat mógłby powstać od razu, bez zmiany planu miejscowego.
– Są naprawdę duże szanse na budowę tego komisariatu, do rozstrzygnięcia pozostaje tylko kwestia gdzie – dodał burmistrz. – Tę decyzję musi podjąć KSP.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Gdzie zaś powstanie nowa remiza strażacka,takie były pomysły przed wyborami burmistrz już zapomniał ?
    Spieszcie się bo kadencja nieubłagalnie dobiega końca .

  2. ale jajca i w jakim to celu ? zeby mieli gdzie kawe pic i konsumowac azjatyka kuchnie ? szok z dramatem a podobno samorzad taki biedny z racji virusa ??? Kto za to zaplaci ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię