Gdzie szukać pracy jako kierowca?

1

Pod pojęciem „kierowca” kryje się tak naprawdę kilka powiązanych z sobą zawodów. Różne są środki transportu, trasy czy cel podróży. Jeśli lubisz spędzać czas za kółkiem, nie przerażają cię ewentualne korki a do tego jeszcze potrafisz samodzielnie dokonywać drobnych napraw, to praca kierowcy może byś dla ciebie idealną karierę. Czy w Warszawie łatwo o pracę jako kierowca? Jakie masz opcje?

Praca kierowcy ciężarówki – jakie masz opcje?

Jeśli poszukujesz pracy w charakterze kierowcy i liczysz na naprawdę dobre zarobki, powinieneś rozważyć zdobycie uprawnień na samochody ciężarowe. To właśnie ich kierowcy zarabiają najwięcej. W Warszawie znajdziesz oferty pracy zarówno na trasy krajowe (w tym te najkrótsze, lokalne), jak i międzynarodowe.

W transporcie międzynarodowym (zwłaszcza pozawspólnotowym) kierowcy mogą zarobić naprawdę dużo – nawet kilkanaście tys. zł miesięcznie. Tryb takiej pracy jest bardzo zróżnicowany – możesz np. być trzy tygodnie w trasie i tydzień w domu albo od poniedziałku do piątku na wyjeździe a w weekendy znów w kraju.

Kierowca w Warszawie w transporcie publicznym

Na GoWork.pl znajdziesz również oferty pracy dla kierowców w transporcie publicznym. Warszawa potrzebuje ich naprawdę wielu, ponieważ jest nie tylko dużym, ale i doskonale skomunikowanym miastem. Zatrudnienie czeka w komunikacji miejskiej, jak również w prywatnych firmach poszukujących kierowców autokarów wycieczkowych, kursujących najczęściej po regularnych trasach zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy.

Poza prawem jazdy kat. D lub D+E, szczególnie przyda się spora doza cierpliwości – podobnie jak inne stolice, Warszawa ma problem z przepustowością, dlatego korki są niestety na porządku dziennym.

Taksówkarze w Warszawie – korporacja czy aplikacja?

Bardzo często zamiast przebijać się przez miasto własnym samochodem lub dostosowywać się do rozkładu jazdy autobusów, klienci wybierają taksówki. Ilość ofert pracy na stanowisko kierowcy taksówki jest w Warszawie naprawdę spora.

Możesz zdecydować się na jazdę w ramach korporacji, co wiąże się ze stabilną umową, ale często również narzuconym harmonogramem pracy. Od dobrej dekady masz jednak również opcję zarejestrowania własnej działalności i podpisania umowy z którąś z firm obsługujących przejazdy w ramach aplikacji – tutaj sam jesteś panem swojego czasu, możesz więc zdecydować, czy wolisz wyższe zarobki, czy może jednak więcej wolnego czasu.

Charakterystyka pracy kuriera i dostawcy w Warszawie

Wśród kierowców regularnie przemierzających ulice Warszawy, sporo jest także kurierów i dostawców. Pierwsi są pracownikami firm spedycyjnych realizujących przewóz zamówionych towarów. Drudzy najczęściej dostarczają jedzenie wprost do domów czy biur głodnych warszawiaków.

To doskonała opcja zwłaszcza dla nowicjuszy, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia, ale potrzebują środków na własne utrzymanie. Niektórzy dostawcy nie muszą mieć nawet prawa jazdy – wystarczy umiejętność obsługi skutera lub po prostu roweru.

Praca dla kierowcy pojazdów specjalnych

W Warszawie potrzebni są również liczni kierowcy nietypowych pojazdów, odpowiadających za zadania specjalne. Prowadzą oni piaskarki, śmieciarki i inne samochody odpowiedzialne za zachowanie czystości i porządku oraz bezpieczeństwa na ulicach w każdych warunkach atmosferycznych.

Osobną kategorię stanowią kierowcy pojazdów uprzywilejowanych, czyli przede wszystkim karetek pogotowia. W przypadku części z nich potrzebne będzie posiadanie dodatkowych uprawnień, w innych wystarczy tylko sprawność za kierownicą.

1 KOMENTARZ

  1. niestety ale w kraju cięzko za dobre pieniądze. też jeździłem ale wyjechałem za granicę i mam spokój. teraz sobie pracuję przez otto, mają ciekawe oferty i nie martwię się o pracę ani o pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię