Geodetów już otwarta, zmiany w komunikacji miejskiej

7

PIASECZNO We wtorek 4 października od godziny 9.00 ruszył  ruchu na skrzyżowaniu ulic Geodetów i Puławskiej. Dzień później mają się zmieni trasy i rozkłady jazdy linii 739 oraz L39.

Szczęśliwie dobiegła końca przebudowa ostatniego odcinka ulicy Geodetów, w tym sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Puławską. Mieszkańcy i firmy mieszczące się przy ul. Geodetów mogą odetchnąć z ulgą.

Przebudowa ulic Geodetów, Energetycznej, Rubinowej i Granitowej to najdroższa inwestycja drogowa w historii gminy Piaseczno.

Przebudowa dwóch kluczowych dróg dla północnej części gminy kosztowała blisko 39 mln złotych i trwała ponad rok.

L39 pojedzie częściej

Otwarcie całego ciągu ulicy Geodetów dla ruchu pozwoli zmodyfikować trasy linii autobusowych 739 oraz L39. Nowe trasy i rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od 5 października 2022 r.

Kursujące już z większą częstotliwością autobusy linii 739 wrócą na podstawową trasę i pojadą ulicami Geodetów, Wilanowską, Kameralną i Julianowską, do krańca przy Cmentarzu Komunalnym.

Analiza dostępnych rozwiązań dla zintensyfikowania transportu publicznego w obszarze Józefosławia wykazała, że jedyną możliwością zagęszczenia kursowania linii L39 jest jej skrócenie do obszaru Józefosław – Julianów – Piaseczno. Pozwoli to uzyskać kursy autobusów co 40 minut w dni robocze na podstawowym odcinku trasy. Ta zmiana również zostanie dokonana po otwarciu ulicy Geodetów, tj. od 5 października br. Jeżeli poprawi się sytuacja kadrowa w gronie kierowców, połączenia z PKP Jeziorki zostaną ponownie przywrócone.

Uzgodniona z ZTM trasa linii L39 będzie wiodła ulicami Energetyczną (kraniec przy ul. Rubinowej i zawrotka na rondzie przy Designer Outlet) i dalej przez Rondo Praw Kobiet ulicami Geodetów, Ogrodową, Cyraneczki, Wilanowską, Kameralną, Julianowską, Chyliczkowską i dalej bez zmian w centralnym obszarze miasta Piaseczna. Autobusy L39 przejadą ul. Julianowską w obu kierunkach umożliwiając tym samym dogodny dojazd z Piaseczna do cmentarza przy ulicy Julianowskiej.

L39. Na grafice mapa Piaseczna z naniesioną trasa linii L39

Powyższe zmiany mają charakter czasowy i dalsze kroki będą uzależnione od możliwości przewozowych jakie przedstawią Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie przewoźnicy – strony umów na usługi przewozowe. O ewentualnych dalszych krokach będziemy informować na naszych stronach i w mediach lokalnych.

Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy będą dostępne na stronie www.wtp.waw.pl.

7 KOMENTARZE

 1. To się Puławska jeszcze bardziej zakorkuje! 🙁
  Rozumiem, że remont ul Geodetów był konieczny, ale teraz mamy kumulację z buspasem i brakiem dojazdu do S7 (Puławskiej Bis) z Piaseczna. Genialnie!

  Polecam jeszcze zobaczyć zapchane pociągi do Warszawy w okolicach 8 rano w Nowej Iwicznej.

  • Za to autobusem 739 jedzie się szybciej i całkiem przyjemnie. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kwestia preferencji-przyzwyczajeń.

 2. Iwik masz rację. Do pociągu mieszkańcy muszą jeszcze czymś dojechać. A remont Warszawy Zachodniej wciąż generuje opóźnienia i odwołania pociągów. np. wczoraj cały po południowy ruch pociągów był prowadzony na tzw. sygnały zastępcze. Znowu awaria?

 3. A nie lepiej L39 dociągnąć do Mysiadła a nie ma gdzieś kraniec Rubinowa. Bez sensu. Ludzie wyjdą i idą do Puławskiej. Ta Elka naprawdę obsługuje sporą liczbę mieszkańców Piaseczna Józefosławia i Julianowa

 4. Zawracanie na Rubinowej jest bez sensu. Powinien dojeżdżać do Puławskiej i na Mysiadle ul Geodetów wracać na obecną trasę.

 5. L39 ma zlikwidowany przystanek PKP Jeziorki. Po prostu brak słów! Zamiast 2 autobusów z Julianowa/Józefosławia w stronę Puławskiej kierunek do Warszawy, teraz po remoncie ostał się tylko 739.
  Efekt już jest widoczny, do 739 nie można wsiąść w okolicach porannego szczytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię