Gigantyczne kary za łamanie przepisów na przejazdach kolejowych

2

PIASECZNO W czwartek 21 lipca na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym policjanci zatrzymali rowerzystę, dwóch pieszych i czterech kierowców, którzy próbowali przejechać przez tory mimo migającego na czerwono światła ostrzegawczego. W sumie otrzymali oni mandaty w wysokości 15 tys. zł!


Za próbę przekroczenia przejazdu mimo migających na czerwono świateł lub opuszczających się, ewentualnie opuszczonych zapór grozi do 2000 zł mandatu. Dotyczy to zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców – informuje asp. Magdalena Gąsowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
Ostatnio policjanci patrolowali rejon przejazdu w Zalesiu Górnym i mimo, że byli doskonale widoczni dla wszystkich uczestników ruchu, wiele osób świadomie łamało obowiązujące na przejeździe przepisy, narażając się na niebezpieczeństwo i dotkliwe kary finansowe. Okazało się, że dla kilku pieszych i rowerzysty przeszkodą nie były nawet opuszczone zapory. Osoby te, zatrzymane przez policjantów tłumaczyły, że… spieszyły się na pociąg. A już w najbliższy piątek 29 lipca na przejeździe w Zalesiu Górnym policjanci, wraz z przedstawicielami PKP PLK i Służbą Ochrony Kolei będą prowadzili akcję edukacyjną pod nazwą ,,Bezpieczny przejazd kolejowy – bezpieczny piątek’’.
Będziemy instruować uczestników ruchu, jak mają właściwie zachowywać się w rejonie przejazdu i rozdawać ulotki informacyjne – mówi asp. Magdalena Gąsowska.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy dzisiaj na przejeździe kawałek dalej (czytaj przy karpiach) ktoś zrobił zdjęcie jak delikwent ugrzazl między rogatkami i manewrował ,aby zawrócic tuż przez km do Radomia.A było to coś między 8-9 rano.Ja akurat nie zdarzylem.

  2. Należy zrobić odpowiednie dojście do peronów.
    Gdzie jest powiedziane że każdy ma być 15min przed przyjazdem pociągu.
    Tam jest sytuacja źle rozwiązana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię