Gigantyczne osiedle zamiast magazynów? Mieszkańcy są przerażeni

1

LESZNOWOLA W ubiegłym roku pisaliśmy o planach wybudowania w Łazach gigantycznych hal magazynowych, czemu sprzeciwiali się mieszkańcy. Teraz jeden z nich opublikował wizualizację, na której hale magazynowe zostały zastąpione wielkim osiedlem


Chodzi o teren w rejonie dawnego PGR-u i Radiostacji. Równo rok temu okoliczni mieszkańcy protestowali przeciwko wybudowaniu tu magazynów. W efekcie radni odstąpili od zmiany planu miejsowego dla około 50 ha gruntów w Łazach, ale nie dotyczyło to rejonu dawnego PGR-u. Tu – jak wynika z naszych informacji – mają powstać i nowe domy (za starymi blokami) i magazyny (400 m od zabudowań, nieopodal lasu przy ulicy Gruntowej). – Plany inwestora, który zamierza pobudować magazyny, znaliśmy od dawna – przekonuje radny Łukasz Grochala. – Teraz chodzi o to, aby wypchnąć ruch ciężkich samochodów jak najdalej od budynków mieszkalnych, co zminimalizuje uciążliwości. Będziemy chcieli przekierować ruch ciężarówek z ul. Przyszłości i nie dopuścić do tego, żeby tiry wjeżdżały na ulicę Alternatywy.
Tymczasem kilka dni temu jeden z mieszkańców opublikował wizualizację, z której wynika że na terenie za starymi blokami powstanie 36 budynków wielorodzinnych i 16 jednorodzinnych. Wizualizacja wywołała ona liczne komentarze. Zasadniczo okoliczni mieszkańcy są podzieleni – jedni wolą mieszkać przy dużym osiedlu, inni przy magazynach. – Trochę martwi mnie tylko, że nie zaplanowano tam żadnej zieleni – czytamy na jednym z forów. – Hale to porażka, ale obóz-koszary wcale nie lepszy – uważa inna forumowiczka, sprzeciwiająca się budowie bloków.
Póki co, nie udało się nam ustalić kto jest autorem wizualizacji i na jakim etapie są plany wybudowania osiedla w Łazach.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię