Gimnazjaliści zaszachowali konkurencję

0

PIASECZNO Kilka dni temu w Pokrzywnej odbyły się Mistrzostwa Polski szkół gimnazjalnych w szachach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Piasecznie


Pola Mościcka zdobyła maksymalną liczbę punktów

Drużyna Gimnazjum nr 1 w Piasecznie stanęła do rywalizacji w Pokrzywnej w roli faworyta. Jednak inni też byli mocni i nikt nie zamierzał odpuszczać. Pierwsze dwie rundy nasi szachiści wygrali gładko. Później przyszedł zimny prysznic w postaci dwóch remisów.

– Wydawało się, że złoto znowu nam uciekło – mówi Dariusz Różycki, opiekujący się młodzieżą instruktor szachowy.
Potem jednak było już o wiele lepiej i drużyna wszystko wygrywała. Patryk Chylewski przez cały turniej stracił tylko pół punktu na pierwszej desce. Pola Mościcka wygrała wszystko. Swoje dołożyli też Jan Golecki i Hubert Mamiński. Efekt? Dwa złote medale indywidualnie i mistrzostwo Polski w drużynie Gimnazjum.

– Takie osiągnięcia nie przychodzą same – mówi Dariusz Różycki. – Wielkie uznanie należy się rodzicom dzieci za lata wspierania ich sportowych zainteresowań. Dziękuję też szkole i komitetowi rodzicielskiemu za umożliwienie nam uczestnictwa w finałach oraz sztabowi szkoleniowemu klubu KS Laura Chylice, którego młodzi szachiści są wychowankami.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię