Główna arteria w Prażmowie będzie jak nowa, ale już nie w tym roku

0

PRAŻMÓW Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przełożył gruntowną przebudowę przeszło 2-kilometrowego odcinka trasy nr 722 na przyszły rok. Powód to znacznie wyższe koszty robót niż oczekiwano


O przebudowę ul. Franciszka Ryxa od Zawodnego do ul. Błońskiej (2,2 km drogi w kierunku Grójca) w Prażmowie obecny lokalny samorząd zabiega od początku tej kadencji, czyli jesieni roku 2014. Wszystko z tego powodu, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) wciąż odsuwał modernizację całej zniszczonej szosy nr 722 z Piaseczna od Grójca, tłumacząc to brakiem pieniędzy. Tymczasem trasa ta jest główną arterią dojazdową do Prażmowa. Dlatego, aby zmotywować MZDW do działań, włodarze gminy zdecydowali, że pokryją koszty prac projektowych. Zakres robót obejmie wzmocnienie konstrukcji drogi, wybudowanie chodników i trasy rowerowej oraz kanalizacji deszczowej. Przy Ryxa staną także nowe latarnie.

Projekt jest gotowy od dwóch lat, ale dopiero w tym roku było stać MZDW na zarezerwowanie pieniędzy (6 mln zł) na te prace. W ramach przygotowań zimą wycięto część leciwych drzew i wiosną ogłoszono przetarg na wykonawcę. Wtedy okazało się, że najtańsza oferta jest o 2,5 mln zł wyższa niż oczekiwano, co zdecydowanie przekraczało możliwości zarządcy drogi.

– Unieważniliśmy postępowanie i jeszcze we wrześniu ogłosimy kolejne. Niestety, taki jest obecnie rynek i spodziewamy się, że firmy nie zejdą zbytnio z ceny. Z tego względu inwestycja musi być przesunięta na przyszły rok – informuje Stanisław Pawlak, dyrektor Rejonu Drogowego MZDW Otwock-Piaseczno. – Liczymy, że jeszcze w tym roku podpiszemy umowę z wybranym wykonawcą i może uda się przeprowadzić część prac – dodaje. Samorząd Mazowsza dmuchając na zimne dołożył już pieniędzy do inwestycji.

– Martwi mnie, że przebudowa drogi znów się odsuwa w czasie, jednak z drugiej strony dobrze, że w ogóle do niej dojdzie – komentuje wójt Sylwester Puchała.

Dodajmy, że w ostatnich latach MZDW odcinkami remontowało drogę nr 722 w kierunku Piaseczna. W sumie przejazd przez Prażmów jest obecnie w najgorszym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię