Gmina będzie miała w końcu reprezentacyjne miejsce. Powstanie w centrum Lesznowoli

1

LESZNOWOLA W tym roku ma rozpocząć się rewitalizacja zabytkowego dworku w Lesznowoli wraz z zespołem dworsko-parkowym. Gmina otrzymała na ten cel 3,5 mln zł rządowej dotacji


Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg, gdzie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące tej inwestycji – informuje Agnieszka Adamus z gminnego wydziału promocji. – Teren, na którym znajduje się dworek i pozostałości parku zajmuje łącznie 1,5 ha. Remont dworku rozpocznie się w tym roku i zakończy w przyszłym. Następny etap to rewitalizacja parku, który również jest własnością gminy. 
We wrześniu ubiegłego roku gmina otrzymała 3,5 mln zł dotacji na realizację prac remontowo-budowlanych, poprawiających walory estetyczne i użytkowe budynku. Do tego dochodzi 0,5 mln zł wkładu własnego. Budynek ma zostać zaadaptowany na potrzeby Gminnego Centrum Kultury. To w nim ma znajdować się w przyszłości główna siedziba GCK. W ramach inwestycji drewniany strop zostanie zastąpiony żelbetowym, zostanie zmieniona też więźba dachowa wraz z pokryciem i izolacją termiczną, zostaną wymienione instalacje, przebudowane schody wewnętrzne, powstaną wentylacja mechaniczna i kotłownia gazowa
Ponadto taras od strony wschodniej zostanie rozbudowany i pojawi się ganek od strony zachodniej. Przeprowadzona zostanie też rewitalizacja zabytkowego parku, w którym powstaną roślinne rabaty, utwardzone alejki oraz nowe oświetlenie.
Zrewitalizowany budynek i park znajdą się w odległości około kilometra od Panoptikum – Centrum kompetencji dla muzeów, którego budowa powierzona została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowemu Instytutowi Muzeów. Zarówno zabytkowy dworek w Lesznowoli jak i planowane Panoptikum mają szansę stać się atrakcyjnymi instytucjami kultury, odwiedzanymi zarówno przez lokalną społeczność, jak i przyjezdnych.

TW

1 KOMENTARZ

  1. „… reprezentacyjne miejsce. Powstanie w centrum Lesznowoli”
    ======================================
    To tam, gdzie jest to duże bajoro z gnojowicą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię