Gmina będzie oszczędzała na prądzie. Co z ozdobami świątecznymi?

0

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz mówił o planowanych działaniach, które mają zminimalizować zużycie energii elektrycznej


Do końca roku gmina będzie rozliczała się za prąd na starych zasadach i po starej cenie. Od stycznia energia elektryczna jednak znacznie zdrożeje. W związku z – jak to określił burmistrz – „kryzysem energetycznym” i koniecznością ograniczenia zużycia energii już od 1 grudnia, gmina przymierza się do szybszej niż planowano wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne ledy.
– Szukamy środków zewnętrznych lub preferencyjnych pożyczek na ten cel – poinformował Daniel Putkiewicz. W ramach oszczędności wyłączono już część oświetlenia na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela. Jednak tego typu działania nie podobają się burmistrzowi, który otwarcie mówi o analizowania innych wariantów.
Zastanawiamy się nad wyłączaniem oświetlenia na mniejszych ulicach w godz. 23.30-4. Co do ozdób świątecznych, to nie zamierzamy w tym roku z nich rezygnować. Światełka i dekoracje będą tylko krócej wisiały, bo do 6 stycznia – wyjaśnia.
Gmina chce też sama produkować prąd. Kończy się montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku CEM-u. Oprócz tego kolektory słoneczne pojawią się niedługo w filii SP nr 5 przy ul. Sikorskiego. Rozważany jest również ich montaż na terenie szkół w Złotokłosie, Jazgarzewie i Kamionce.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię