Gmina bezpłatnie użyczyła atrakcyjny teren w Zgorzale. Czy w przyszłości powstanie tutaj szkoła?

1

LESZNOWOLA Dzięki staraniom rady sołeckiej Zgorzały udało się na trzy lata bezpłatnie pozyskać teren o powierzchni 1,68 ha, zlokalizowany między ulicami Przepiórki i Wilgi. – Liczymy, że gmina znajdzie w przyszłości środki na przejęcie tej działki, bo to bardzo atrakcyjne miejsce – uważa Konrad Tkaczyk, sołtys Zgorzały


Sołtys Tkaczyk był inicjatorem bezpłatnego użyczenia działki na okres 3 lat. Namówił jej właściciela, aby zgodził się zawrzeć stosowną umowę z gminą.
Właścicielowi ten grunt nie jest na razie potrzebny. Jest on zainteresowany zbyciem go gminie – mówi Konrad Tkaczyk. – Działka jest o tyle atrakcyjna, że znajduje się tak naprawdę na granicy Zgorzały i Nowej Woli. W tym rejonie mieszka dziś około 7-8 tys. osób. Za trzy lata szkoła w Zamieniu zacznie się przepełniać. W tym miejscu można by w przyszłości zbudować nową szkołę.
Wcześniej działkę można wykorzystać w inny sposób. Na jej części rada sołecka chce umieścić plac zabaw, przeniesiony z ul. Jaskółki. Za dzierżawę gruntu pod obecny plac zabaw gmina płaci kilka tysięcy złotych miesięcznie. Pieniądze te można by zainwestować w budowę terenu rekreacyjnego między Przepiórki a Wilgi. Sołectwo ma już wstępną koncepcję zagospodarowania działki.
Chcemy splantować teren, uporządkować istniejącą zieleń, wytyczyć szutrowe alejki, zrobić nowe nasadzenia, zbudować ścieżkę edukacyjną – wylicza sołtys Tkaczyk. – Te plany chcemy jednak skonsultować z mieszkańcami i z ich udziałem ustalić docelową koncepcję zagospodarowania tego terenu. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 7 marca o godz. 20 w sali sołeckiej przy ul. Cyraneczki w Zgorzale.
Podczas zawierania umowy z gminą sołtys Tkaczyk miał okazję porozmawiać o pomyśle z wójt Lesznowoli Marią Jolantą Batycką-Wąsik.
– Gmina ma wolę zakupu tej działki, bo jest ona bardzo dobrze położona. Żadne deklaracje dotyczące zakupu jednak nie padły, jest na to za wcześnie – mówi Konrad Tkaczyk. – Co do koncepcji zagospodarowania tego terenu liczymy, że gmina znajdzie na to jakieś środki. Tam rośnie sporo brzóz. W moim odczuciu nie potrzeba gigantycznych pieniędzy, aby szybko przekształcić tę działkę w przyjazne miejsce o charakterze społecznym.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Działka w Hugonówce

1 KOMENTARZ

  1. Szkoła w Zamieniu nie będzie się przepełniać jest duży zapas miejsc, podobnie w N. Iwicznej. Nie wiem skąd się wzieła tak duża ilość mieszkańców 7-8 tys. ? Według zameldowania jest to około 3 tys. Nowe nasadzenia karłowatych drzew i przygotowanie terenu pod ewentualny plac zabaw oznaczać będzie wycinkę starych zdriwych dirodnych drzew. A co z hałasem z placu zabaw? Wielu ludzi kupiło tu domy ze względu na ciszę i spokój.
    Zachcianki rady sołeckiej nie mogą oznaczać, że większość mieszkańców jest za wycinaniem drzew i wylewaniem betonu na skatepark. Owszem brakuje w okolicy parku i np. alejek do biegania oraz siłowni pleneriwych ale nie brakuje hałasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię