Gmina dopłaci mieszkańcom do biletów

6

LESZNOWOLA Podczas dzisiejszej sesji rady gminy radni zdecydowali o przyjęciu oferty Warszawa+, co oznacza że od września mieszkańcy gminy zapłacą mniej za bilety okresowe ZTM zarówno w pierwszej, jak i drugiej strefie


W ten sposób Lesznowola dołączyła do innych samorządów z terenu powiatu piaseczyńskiego, chociaż trzeba podkreślić, że tu dopłaty do biletów będą relatywnie najmniejsze. Oferta Warszawa+ ma bowiem trzy poziomy dofinansowania i podczas gdy gminy Piaseczno i Góra Kalwaria wybrały poziom najwyższy, Lesznowola zdecydowała się na dofinansowanie najskromniejsze. I tak mieszkańcy Lesznowoli kupujący bilety 30-dniowe na I i II strefę mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 14 zł (7 zł do biletu ulgowego), zaś mieszkańcom kupującym bilety 90-dniowe na I i II strefę gmina dopłaci 54 zł (27 zł do biletu ulgowego). Oferta Warszawa+ ma zacząć obowiązywać na terenie gminy Lesznowola od 1 września. Z szacunków wynika, że rocznie dofinansowanie do biletów długoterminowych dla mieszkańców będzie kosztowało lokalny samorząd około 300 tys. zł.

TW

6 KOMENTARZE

    • Podziwiać? HAHA! Najbardziej opłacalna dla moeszkańców jest I strefa. Im tylko zależy, aby zrobić szum przed wyborami, stosunkowo tanio „kupić” sobie głosy i przy okazji liczyć na większe wpływy z podatków. W sumie co tu się dziwić w przypadku Piaseczna i Warszawy, Warszawa+, to pomysł szczątków władzy PO-PO.

        • Najbardziej opłacalna, bo gmina nie musiałaby płacić kilku milionów za 1 strefę, a mieszkańcy długoterminowych biletów mieliby prawie ceny warszawskie. Oczywiście poszkodowani byliby ludzie, którzy od czasu do czasu by chcieli skorzystać z czegoś innego niż “elki”, ale to lepsza opcja niż wydawanie pieniędzy w błoto na tak mało odczuwalne dofinansowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię