Gmina kupi budynek pod Centrum Kultury

2

PIASECZNO Radni zgodzili się na zakup zabudowanej nieruchomości w Józefosławiu. Do budynku ma zostać przeniesione m.in. Centrum Kultury, mieszczące się do tej pory w wynajmowanych przez gminę pomieszczeniach


W tym budynku ma mieścić się w przyszłości Centrum Kultury

Budynek przy ulicy Julianowskiej 67A, w którym mieści się m.in. sklep Carrefour express, ma kosztować gminę 6,55 mln zł. Jego adaptacja pochłonie prawdopodobnie dodatkowe 3 mln zł. Na parterze ma mieścić się przedszkole na 100 dzieci, zaś na piętrze – Centrum Kultury i biblioteka. Łączna powierzchnia budynku wynosi 1500 m kw., z czego jedną trzecią zajmuje podziemny parking.
Dotychczas gmina wynajmowała (i nadal wynajmuje, bo umowa przestanie obowiązywać dopiero za kilka miesięcy) pomieszczenia pod bibliotekę i Klub Kultury w budynku przy ulicy Uroczej 14, czyli niecałe 200 m dalej w kierunku ulicy Cyraneczki, płacąc za około 530 m kw. powierzchni aż 245 tys. zł rocznie. Lokal wynajmuje samorządowi spółka z o. o., której prezesem zarządu, jak wynika z KRS-u, jest Sylwia Ewa Dąbek, córka sołtysa Józefosławia Jana Adama Dąbka.
Więcej szczegółów dotyczących transakcji i związanych z nią kontrowersji w najbliższym wydaniu Kuriera Południowego.

CZYTAJ TAKŻE:  Widzowie wracają do Centrum Kultury!

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię