Gmina kupi przedszkole

0

PIASECZNO Radni wyrazili zgodę na kupno przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie nieruchomości z budynkiem, w którym mieściło się kiedyś przedszkole Piruet


Nieruchomość przy ul. Nadarzyńskiej, gdzie wcześniej mieściło się niepubliczne przedszkole Piruet, ma powierzchnię około 1,7 tys. mkw. Powierzchnia użytkowa samego budynku wynosi natomiast ponad 460 mkw. Radni zdecydowali się na ten zakup w związku z reformą oświaty, która zakłada, że od 1 września gmina będzie musiała przyjąć do przedszkoli również 3-latki. W publicznych placówkach może zabraknąć miejsc nawet dla kilkuset maluchów.

W przedszkolu przy ul. Nadarzyńskiej zmieści się 95 dzieci. Kolejnym krokiem ma być ogłoszenie konkursu na wykupienie miejsc dla 3-latków w placówkach prywatnych.

Na razie nie wiadomo, ile gmina zapłaci za nowe przedszkole ponieważ cały czas trwają negocjacje z właścicielami. Mówi się o kwocie około 2,6 mln zł. – Przedszkole będzie działało od 1 września – zapowiada Hanna Kułakowska-Michalak, wiceburmistrz Piaseczna. – Znajdzie się w nim 6 oddziałów. Wcześniej zamierzamy przeprowadzić w budynku niewielki remont, choć pragnę zaznaczyć, że jego ogólny stan jest dobry.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię