Gmina myśli o zmianach w elkach

2

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej rozmawiano o funkcjonowaniu linii lokalnych „L”. Pojawił się m.in. pomysł, aby zwiększyć częstotliwość kursowania linii L1, przejeżdżającej przez osiedle Orężna


O oczekiwaniach mieszkających w rejonie ulicy Orężnej ludzi poinformował radnych Krzysztof Mogilski.
Chciałem dostać się linią L1 do dworca, ale autobus nie przyjechał na czas – opowiadał.
Następna elka była dopiero za godzinę… Te autobusy powinny jeździć częściej.
Wiceburmistrz Robert Widz wyjaśnił, że linią L1 zarządza gmina Lesznowola.
My ponosimy koszty jej działania tylko w obrębie naszej gminy – tłumaczył. – Zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów to są wymierne koszty, niemniej rozmawiamy o tym z Lesznowolą. Na bieżąco analizujemy też sytuację związaną z funkcjonowaniem wszystkich elek. Chcę powiedzieć, że dostrzegamy potrzemy mieszkańców związane z poprawą transportu zbiorowego. Zastanawiamy się też nad zmodyfikowaniem jednej linii, aby zabierała podróżnych z rejonu ulicy Pomorskiej w Zalesiu Dolnym. Propozycje zmian przedstawimy w wakacje tak, aby mogły wejść w życie od września.
Sądzę, że moglibyśmy szerzej spojrzeć na temat komunikacji w tej okolicy – zaproponowała radna Magdalena Woźniak. – Wkrótce Lesznowola będzie budowała ulicę Krzywą. Można by poprowadzić tamtędy pętlę.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Niech gmina zacznie myśleć o jakiś zmianach w lini L39 ktora potrafi ostatnimi czasy nie przyjeżdżać w ogóle przez co niektórzy zaczęli mieć problemy w pracy.

  2. Nowa trasa autobusu l 39 jest trafienie w dziesiątkę jedynie można się przyczepić do punktualności parę dni temu chciałem dojechać do PKP Jeziorki z centrum nie było dwóch planowych autobusów dopiero pojechałem trzecim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię