Gmina naprawia dziurawe drogi

1

LESZNOWOLA Zachodnia w Woli Mrokowskiej, Gogolińska i Kormoranów w Zgorzale, Fabryczna i Złotych Łanów w Łoziskach – będących w złym stanie, nieutwardzonych dróg jest więcej. Część z nich gmina już wyrównała


Po ostatnich roztopach w wielu nieutwardzonych gminnych drogach pojawiły się zatrważające pieszych i kierowców wyrwy. W fatalnym stanie są Gogolińska i Kormoranów. Tymczasem z tym ostatnim ciągiem wiąże się ciekawa historia.

Kiedy latem ub. roku gmina utwardzała drogę tłuczniem sołtys Zgorzały, mając zastrzeżenia do jakości kruszywa i technologii przeprowadzania prac, powiadomił Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że dochodzi do samowoli budowlanej. PINB nakazał wstrzymanie prac. Teraz gmina jest więc w kropce. Z jednej strony odpowiada za tę uczęszczaną przez mieszkańców drogę, z drugiej musi stosować się do postanowień PINB-u.

CZYTAJ TAKŻE:  Uwaga! Nie parkuj dziś na Fabrycznej.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w innych miejscowościach. W środę wyrównano i uzupełniono tłuczniem ulice Fabryczną i Złotych Łanów w Łoziskach. Mimo, że jak podkreśla wicewójt Mirosław Wilusz, sezon na tego typu prace przypada od kwietnia do października. Gmina wyrównała także będącą w fatalnym stanie ulicę Górskiego w Mrokowie. Stan innych gruntowych dróg też, w miarę możliwości, ma być poprawiany.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię