Gmina ogrodzi plac zabaw dla psów

0

PIASECZNO Dwa lata temu u zbiegu ulic Wilanowskiej i Cyraneczki, powstał wybieg dla psów i zieleniec. Niewielu mieszkańców wyprowadza tu jednak swoje czworonogi, bo teren jest nieogrodzony. Wkrótce jednak ma się to zmienić


Na plac składają się trzy tarasy: z piasku, z nawierzchni mineralnej oraz taras ziemny. Pośrodku podłużnego wybiegu przebiega alejka o nawierzchni mineralnej długa na 130 m i szeroka na 2 metry. Na wybiegu zostały zainstalowane profesjonalne urządzenia zabawowo-treningowe dla czworonogów, jak specjalna huśtawka, tunel oraz slalom. Co z tego, skoro psów jest tu jak na lekarstwo.
– Ludzie boją się spuszczać je ze smyczy, bo obok jest ruchliwa droga i skrzyżowanie – wyjaśnia radna Hanna Krzyżewska, która kilka tygodni temu zawnioskowała o ogrodzenie placu. – Gmina przychyliła się do mojej prośby. Część placu zostanie odgrodzona, część natomiast ma być ogólnodostępna. Prace mają zostać wykonane w najbliższym czasie, prawdopodobnie w maju.
Niedawno obok placu dla psów gmina zbudowała niewielkie rondo. Dla wielu kierowców jest ono jednak mało niewidoczne. Wkrótce ma się to zmienić – na rondzie pojawią się „kocie oczy” i granitowe łuki.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię