Gmina planuje przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w Zalesiu Dolnym

0

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Magdalena Woźniak przypomniała o konieczności przebudowy skrzyżowania al. Polskiego Państwa Podziemnego z 3-go Maja i al. Kasztanów. Okazuje się, że w tym roku ma powstać projekt inwestycji


Jak wszystko dobrze pójdzie skrzyżowanie zostanie przebudowane już w przyszłym roku

To jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Zalesiu Dolnym. Aleja Polskiego Państwa Podziemnego jest uczęszczaną drogą wojewódzką (DW 722), na której niemal o każdej porze dnia i nocy panuje duży ruch. Najbardziej problematyczny w tamtym rejonie jest wyjazd w lewo z alei Kasztanów oraz wyjazd w kierunku Piaseczna (również w lewo) z al. 3-go Maja. Czasami, aby wykonać manewr, kierowcy muszą czekać nawet kilka minut. Sytuację dodatkowo utrudnia pobliski zakręt (w kierunku Tarczyna), zza którego non stop wyjeżdżają samochody. O potrzebie przebudowy skrzyżowania mówiło się od dawna. W końcu ciężar inwestycji postanowiła wziąć na siebie gmina.
– Jesteśmy na etapie zawierania porozumienia z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który zarządza drogą 722 – informuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego. – W tym roku ma zostać wykonany projekt skrzyżowania, a w przyszłym być może uda nam się je wybudować. Na razie trwa uzgadnianie koncepcji.
Projekt ma kosztować 135 tys. zł i zarezerwowano już na niego środki w tegorocznym budżecie. Na razie wiadomo, że na skrzyżowaniu ma powstać sygnalizacja świetlna i dwa niezależne lewoskręty. Znajdujące się w tej chwili tuż za skrzyżowaniem przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną najprawdopodobniej zostanie zlikwidowane. Na razie trudno prognozować ile będzie kosztowała przebudowa skrzyżowania. Jednak, przy obecnych cenach, może to być nawet kilka milionów złotych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię