Gmina planuje przebudowę starej remizy OSP. Na budynku wywieszono propozycje młodych architektów

0

PIASECZNO Nie wiadomo jeszcze jaki będzie ostateczny kształt remizy po przebudowie. Kreatywność młodych architektów zainspirowała jednak urzędników do zupełnie innego spojrzenia na ten budynek i funkcje, jakie mógłby on pełnić w przyszłości


Zapytaliśmy, czy któraś z przedstawionych przez architektów propozycji została już wybrana do realizacji. – To są tylko wizje przyszłych architektów, które zostały przygotowane w ramach zajęć z projektowania architektonicznego na studiach II stopnia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – mówi Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Gmina ma podpisane ze szkołą porozumienie o wzajemnej współpracy, w ramach którego studenci mogą podejmować praktyki w urzędzie, a także przygotowywać prace dyplomowe czy semestralne w oparciu o zagadnienia z naszego terenu.
Nie podjęto jeszcze decyzji, jak w przyszłości będzie wyglądać dawna remiza OSP. – Gmina w pierwszej kolejności podjęła się przebudowy budynku po Starej Plebanii na potrzeby Muzeum Regionalnego – dodaje Łukasz Wyleziński. – Należy pamiętać, że budynek strażnicy objęty jest ochroną konserwatorską, dlatego wszelkie próby jego modernizacji i rozbudowy należy uzgadniać z konserwatorem zabytków.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię