Gmina planuje przebudowę ważnej drogi

2

LESZNOWOLA Obfite opady deszczu znów spowodowały podtopienia w rejonie ulic Storczykowej i Przepiórki w Zgorzale. – Wszędzie woda i błoto, tak nie da się dłużej żyć – narzekają okoliczni mieszkańcy


Zdesperowani ludzie mają pretensje zarówno do dewelopera, który jak mówią zniszczył ich ulice dowożąc materiały na okoliczne budowy, jak i gminy, która wydała zgodę na to, aby nieutwardzonymi drogami jeździły ciężkie samochody.
– Oprócz tego deweloper zaśmieca całe otoczenie skrzyżowania Storczykowej i Przepiórki, wyrzucając i składując na terenie gminnym gruz, ziemie i śmieci – mówi pan Paweł, jeden z mieszkańców. – Ale najgorsze jest to błoto, chcielibyśmy wreszcie móc przejść po naszej drodze suchą stopą – dodaje.
Tymczasem gmina już od jakiegoś czasu planuje przebudowę ulicy Storczykowej, która docelowo ma łączyć się z ulicą Wilgi w Nowej Zgorzale. Kiedy powstanie brakujący fragment drogi, Storczykowa połączy tak naprawdę Kielecką z ulicą Postępu, o co chodzi gminie. Już wcześniej mówiło się, że Storczykowa zostanie przebudowana w drugiej połowie tego roku, ale opóźniły się prace projektowe. Dziś projekt jest praktycznie gotowy. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.
Chcemy wykonać tę drogę najszybciej jak się da – zapewnia Mirosław Wilusz, wicewójt Lesznowoli. – W Storczykowej zostanie zrobiona kanalizacja deszczowa, bo znajdujące się przy ulicy rowy chłonne nie spełniają swojej roli.

TW

2 KOMENTARZE

  1. „… chcielibyśmy wreszcie móc przejść po naszej drodze suchą stopą”
    ===============================
    Polecam spodniobuty wędkarskie. Wydatek niewielki, a nie tylko stopy suche, ale nawet przez błoto po pas można się przeprawić.
    Swoją drogą władze gminy powinny rozważyć wyposażenie w takie spodniobuty mieszkańców rejonów błotno-bagiennych. Byłoby wielokrotnie taniej, niż przebudowa dróg, kanalizacje deszczowe itp. wypasy. Zaoszczędzone pieniądze możnaby wtedy przeznaczyć na promocję gminy, „dobrą prasę”, zdobywanie różnych dyplomów, statuetek, tytułów i inne takie…

  2. Dlaczego gmina nie stara się o kanalizację burzową na Krasickiego w Nowej Iwicznej? Dlaczego nie stara się o chodnik po południowej stronie i ścieżkę rowerową do szkoły? Dlaczego gminie tak bardzo nie po drodze z powiatem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię