Gmina planuje spore oszczędności

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas posiedzenia komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu radni zaakceptowali cięcia i przesunięcia w budżecie sięgające łącznie kilku milionów złotych


Radni nie zaakceptowali wszystkich propozycji burmistrza dotyczących ograniczania wydatków. Jednym z takich wyjątków był pomysł wydzielenia ścieżek rowerowych w sąsiedztwie szkół. Na to zadanie zarezerwowano w tegorocznym budżecie 200 tys. zł.
– To potrzebna inwestycja – podkreślał radny Arkadiusz Głowacki. – Podczas epidemii wiele osób chętniej korzystało z rowerów niż komunikacji publicznej. Poza tym obiecaliśmy to naszym mieszkańcom.
Inni radni byli podobnego zdania, mimo że burmistrz Kazimierz Jańczuk przekonywać, iż należałoby zacząć od stworzenia spójnej koncepcji ścieżek rowerowych (aktualnie prowadzone są w tej sprawie konsultacje społeczne).
– Powinniśmy zrobić to kompleksowo – dodawał.
Radni uznali jednak, że ścieżki przy szkołach będzie można w przyszłości połączyć z siecią dróg dla rowerzystów. W budżecie zostały także pieniądze przeznaczone na ustawienie przy szkołach wiat rowerowych.
Przesunięto natomiast środki, które i tak nie zostałyby w tym roku wykorzystane. Mowa tu m.in. o pieniądzach przeznaczonych na remonty dróg, półkolonie dla dzieci, promowanie turystyki czy działanie świetlic środowiskowych. Skorygowano także kwoty zarezerwowane wcześniej na różnego rodzaju zadania inwestycyjne i nie tylko, które jednak będą tańsze niż pierwotnie zakładano. Niestety, uzupełnieniem powyższego będą także pozycje, które trzeba będzie po prostu wykreślić z tegorocznych planów.
– Mamy spore braki w budżecie – podkreślał burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Obawiam się, że wielu rzeczy, które obiecywaliśmy, nie uda się w tym roku zrealizować.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Smutna wiadomość. Odszedł wybitny mieszkaniec Konstancina-Jeziorny

1 KOMENTARZ

  1. To może w ramach oszczędności przestać wspierać finansowo kościół? Rozumiem remonty ale…ławeczki na cmentarzu PA RA FIAL NYM nie są chyba teraz priorytetem?
    Czekamy kiedy ruszy remont rozpadliny zwanej budynkami przy Rynku. Czekamy od 20 lat! Rozumiem że ze względu na oszczędności poczekamy aż samo się rozpadnie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię