Gmina planuje zmienić przeznaczenie gruntów w Mysiadle. Czy przy Puławskiej powstaną bloki?

6

LESZNOWOLA Gmina właśnie ogłosiła kolejny przetarg na sprzedaż gruntów po KPGO Mysiadło. Tym razem chodzi o cztery działki o powierzchni około 10 ha. Działki przeznaczone są pod zabudowę usługową i zieleń urządzoną. Ale w ogłoszeniu poinformowano, że toczy się procedura mająca na celu wprowadzenie dodatkowego przeznaczenia. Chodzi o zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i budynki zbiorowego zamieszkania, w tym hotele


Jeszcze niedawno gmina zarzekała się, że na terenach przeznaczonych na sprzedaż zabudowa mieszkaniowa w ogóle nie wchodzi w grę. Potrzeba było kilku nieudanych przetargów, aby punkt widzenia lokalnego samorządu zmienił się o 180 stopni. Kiedy nic nie dało podzielenie działek na mniejsze, gminie pozostały tak naprawdę dwie możliwości – obniżyć cenę lub zmienić przeznaczenie atrakcyjnie położonych terenów. Jak się okazuje wybrano tę drugą opcję.
W ostatnim czasie o pomyśle wprowadzenia na grunty po KPGO zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej dowiedzieli się radni. Z naszych informacji wynika, że choć nie wszyscy byli tym zachwyceni przesądził argument, że bez sprzedaży tych terenów będą problemy z domknięciem tegorocznego budżetu. Wówczas do gminy mógłby wkroczyć komisarz. Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna miałaby zostać dopuszczona na ok. 7,5 ha gruntów położonych przy ulicy Puławskiej. Uchwała o przystąpieniu do zmiany planu ma być procedowana podczas najbliższej, czwartkowej sesji rady miejskiej.
Prawda jest taka, że inwestorzy nie są zainteresowani budową w tym miejscu hipermarketów czy biur – mówi jeden z lesznowolskich radnych. – Interesują ich natomiast hale i budynki wielorodzinne. Ta ostatnia opcja wydaje się w tej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem…
Z naszych informacji wynika, że na terenie po KPGO Mysiadło mogłyby powstać 4-kondygnacyjne bloki. Na dole znajdowałaby się część usługowa. Procedura zmiany planu powinna zająć około sześciu miesięcy.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Co za problem, by pomyśleć o stacji metra i o nowych miejscach pracy, to i dotacje też by się znalazły i odciążenie części ul. Puławskiej ?

  2. Tylko mieszkaniówka, na to zawsze popyt jest. I bez ograniczania wysokości budynków. Trzeba budować, nie marudzić. To tereny o rzut beretem od centrum Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię