Gmina podarowała policji alkomat

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie otrzymali profesjonalne urządzenie do kontroli trzeźwości. Zakup nowoczesnego alkomatu, który wyniósł 14,6 tys. zł, sfinansowała gmina Konstancin-Jeziorna.

 

Dzięki wsparciu władz samorządowych gminy, Komisariat Policji w Konstancinie-Jeziornie zyskał nowoczesne urządzenie do kontroli trzeźwości. Okazją do jego wręczenia funkcjonariuszom była sesja Rady Miejskiej, która odbyła się w środę (15 grudnia). Alkomat o wartości 14,6 tys. zł na ręce podinsp. Marka Kruszewskiego, komendanta komisariatu, przekazał burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Podziękowania za współpracę

Włodarz podkreślił, jak ważna i potrzebna jest współpraca pomiędzy samorządem lokalnym, a policją w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców. Burmistrz podziękował również za realizację dotychczasowych działań. Radości z nowego nabytku nie kryli sami policjanci.

CZYTAJ TAKŻE:  Planowane wyłączenia prądu

– Jest to cenny dar ponieważ nasi funkcjonariusze codziennie ujawniają nietrzeźwych użytkowników dróg, którzy są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale także innych osób – przyznał podinsp. Marek Kruszewski. – Otrzymany sprzęt niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia ilości przeprowadzanych badań na terenie gminy.

Udzielane wsparcie

W środowym posiedzeniu uczestniczył także Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie. Mł. insp. Paweł Krauz podziękował burmistrzowi Konstancina-Jeziorny oraz radnym miejskim za dotychczasowe wsparcie udzielane policji przez samorząd. – Tylko wspólne wysiłki mogą przyczynić się do zaspokojenia tak ważnego dla mieszkańców poczucia bezpieczeństwa – podkreślił komendant powiatowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię