Gmina pracuje nad koncepcją Centrum Sportu. Najpierw skorzystali z pomocy studentów

0

PIASECZNO Studenci Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w ramach prac zaliczeniowych przygotowali koncepcje zagospodarowania terenu dawnej plantacji porzeczek przy ul. Chyliczkowskiej. To tu ma powstać w przyszłości Centrum Sportu, z dużym basenem, halą sportową i lodowiskiem


Plansze z koncepcjami studentów można oglądać przy ul. Chyliczkowskiej

Przejęty od Agencji Nieruchomości Rolnych 9-hektarowy teren ma być w przyszłości jedną z wizytówek gminy. O jego zagospodarowaniu mówi się od 3 lat. Wiadomo już, że w tym miejscu powstanie basen (prawdopodobnie zostanie wybudowany jako pierwszy). Obok niego ma powstać pełnowymiarowe lodowisko, nie tylko do jazdy figurowej, ale także hokeja i panczenów. Trzecim obiektem będzie duża hala sportowa z widownią. Kilka miesięcy temu studenci Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania,w ramach konkursu zorganizowanego przez gminny wydział urbanistyki i architektury, przedstawili koncepcje zagospodarowania dawnej plantacji porzeczek. Jury, w skład którego weszli m.in. pracownicy wydziału oraz radni, wyłoniło trzy najlepsze ich zdaniem prace. Pod koniec listopada przy ul. Chyliczkowskiej zamontowano plansze, przedstawiające zwycięskie projekty. Jednocześnie poproszono mieszkańców, aby ustosunkowali się do przedstawionych koncepcji, wypełniając ankietę dostępną na stronie internetowej gminy. Ankiety można było wypełniać do połowy grudnia. Skorzystało z tej możliwości 25 osób, które zgodziły się z wyborem dokonanym przez jury.
Największy zachwyt wzbudziła praca studenta z Hiszpanii – Javiera Rosy Corrala.
– Wpadł on na pomysł, aby wszystkie budynki, a więc basen, lodowisko i hala, były zlokalizowane wokół zewnętrznego placu, który byłby miejscem spotkań i integrował całość założenia – mówi Piotr Kalbarczyk z gminnego wydziału urbanistyki i architektury. – Założenie bazujące na okręgu kontrastowało by przy okazji z najbliższą okolicą, gdzie przeważają formy w kształcie kwadratów lub prostokątów.
Drugie miejsce zajęła koncepcja Ukraińca, Vitaliya Homenyuka, który zaproponował projekt świetnie współgrający z krajobrazem krainy Jeziorki.
– Był on też bardzo dopracowany pod względem technicznym – dodaje Piotr Kalbarczyk. Trzecie miejsce zajął projekt Rafała Pędrasika, który koncentrował się na sferze wizualnej – autor bardzo ciekawie przedstawił znajdujące się w przestrzeni bryły.
– Dzięki studentom i ich pomysłom mamy na pewno ciekawy materiał do dyskusji – podkreśla Piotr Kalbarczyk.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię