Gmina przejmuje budynek po mleczarni

10

PIASECZNO Kończy się procedura wywłaszczanie starej mleczarni u zbiegu ulic Dworcowej i Jana Pawła II. Rozwalający się budynek, który jest pod ochroną konserwatora zabytków szpeci od wielu lat

– Po raz pierwszy zastosowano tak drastyczny środek jak wywłaszczenie (do tej pory podejmowano takie działania tylko na cele drogowe – specustawa) – podkreśla radna gminy Magdalena Woźniak. – A to dlatego, że trwające od wielu lat rozmowy na temat sprzedaży bądź zagospodarowania i poprawienia stanu tego miejsca przez właściciela nie przyniosły żadnego rezultatu. Oczywiście właścicielowi należą się pieniądze i będzie to kilka milionów złotych.
Co dalej? Budynek ma ok.600 m kw, jest objęty ochroną konserwatorską i znajduje się na działce o powierzchni ok.3 tys. m kw. Miejscowy Plan Zagospodarowania przewiduje w tym miejscu usługi oświatowe.
– Niewątpliwie przed gminą stoi kolejne, duże wyzwanie – ocenia radna. – Na pewno pierwszą czynnością będzie uporządkowanie i zabezpieczenie terenu – zapowiada.

AB

10 KOMENTARZE

 1. Kochana gmino, to teraz czas na zrobienie porządku z tym nielegalnym wschodnim targowiskiem pracy, jest naprzeciw głównego wejścia do nowego centrum edukacyjnego.

  • To”targowisko pracy” sprząta nam domy i firmy,zrywa jabłka,domy buduje,gotuje itd. Szacunek Im się należy za uczciwą i ciężką pracę.”porządki” powinno się zrobić w głowach pisarzy takich nienawistnych bredni

   • Szanowny/a mojpodpis, gdzie w moim wpisie widzisz nienawiść, proszę wskaż!!! Szacunek należy się każdemu kto ciężko i uczciwie pracuje, niezależnie od narodowości(chociaż jak widać niektórzy rodacy rozpieszczeni socjalami od dobrej zmiany wolą wynajmować pracowników, oczywiście tych ze wschodu żyłując jak najniższą stawkę wynagrodzenia). Proszę jak nie masz pojęcia jak wygląda i funkcjonuje, i jak jest uciążliwy dla mieszkańców korzystających z ul Jana Pawła w Piasecznie ten – jeszcze raz powtórzę – nielegalny targ pracy to proszę nie hejtuj że ktoś pisze brednie. Dla jasności, aby nie było cienia niezrozumienia dla Ciebie, napiszę raz jeszcze – wpis dotyczył nielegalnego targowiska pracy, nie obcokrajowców pracujących legalnie w Polsce.
    Jeszcze jedno do Ciebie mojpodpis, widzę że nie jest Ci obojętny los tych ludzi z nielegalnego targowiska pracy, (cieszę się bo ja też tak uważam) to zamiast uprawiać hejt zaapeluj razem ze mną (tak jak ja to uczyniłem w swoim poprzednim wpisie), do gminy o zorganizowanie tym ludziom bardziej godnych warunków oczekiwania na ewentualnego pracodawcę, który nwobec polskiego prawa podatkowego nielegalnie – niestety (bo tutaj nie stoją ludzie którzy pracują, chcą pracować wn oparciu o umowę).

    • Analogicznie do twojej „niby kulturnej”odpowiedzi…: „mieszkaniec”-obstaniec jesteś. Zastanów się co piszesz chłoptasu.Chciałbyś zarabiać tyle ile zarabiaja w P.i okolicach Ukr.(4-6tys.netto) cha cha.Mowa o pracowitych i nie tych początkujących,wykorzystywanych itp.I sprawdz co dokładnie słowo hejt znaczy,obsrańcu.

  • A,dałbyś się „zamknąć” w 100 letnim mleku? :)) Ja nie,acz udało mi się ostatnio ukraść brylant przed czasem w nietypowy sposób poza procedurą…w ShowEscape

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię