Gmina przyjazna pszczołom

2

PIASECZNO W parkach, klombach, alejach, donicach, przedszkolnych i szkolnych ogródkach posadziliśmy aż 20000 roślin przyjaznych pszczołom! Dzięki swojemu zaangażowaniu Gmina Piaseczno mogła przystąpić do programu „Gmina Przyjazna Pszczołom”.

Pszczoły to niezwykle pożyteczne stworzenia. Szacuje się, że 75% gatunków roślin uprawianych na żywność jest przynajmniej w jakimś stopniu zależna od pracy pszczół. Starając się chronić pszczoły powinniśmy więc aranżować przestrzeń tak, aby była ona przyjazna tym owadom.

Gmina Piaseczno, która stara się dbać o potrzeby pszczół, poprosiła o włączenie się do akcji piaseczyńskie przedszkola.

15 maja dzieci z przedszkola Nr 4 przy ul.Fabrycznej posadziły rośliny przyjazne pszczołom. Do roślin takich zaliczamy m.in. aksamitkę, wrzosy, lawendę , astry. W akcji sadzenia pomogła Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, odpowiedzialna w gminie za sprawy oświatowe.

Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do lepszego bytu pszczół. Jak to zrobić? Wystarczy dostarczyć pszczołom dostęp do pokarmu dobierając w przydomowych ogródkach lub donicach rośliny tak, aby naprzemiennie kwitły w czasie całego sezony. Ze szkodnikami takimi jak mszyce walczyć naturalnymi sposobami, a rośliny podlewać wieczorem, nie rano.

Wszystkich chcących dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykle ważnych owadach zapraszamy do filii biblioteki Piaseczno-Osiedle, gdzie obejrzeć można wystawę na temat życia pszczół, która potrwa do piątku 18 maja.

Biuro Promocji i Informacji

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię