Gmina sprzeda dwa zabytkowe budynki

3

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni zgodzili się na sprzedaż dwóch zabytkowych nieruchomości w centrum miasta – kamienicy przy skrzyżowaniu Nadarzyńskiej i Kościuszki oraz zabudowanej działki przy ul. Puławskiej 20


Budynek przy skrzyżowaniu Nadarzyńskiej i Kościuszki jest wpisany do rejestru zabytków i kwalifikuje się do remontu – wyjaśniał podczas sesji burmistrz Daniel Putkiewicz.
Dlatego uznaliśmy, że należy przeznaczyć go do sprzedaży. Podobna sytuacja jest z budynkiem przy ul. Puławskiej 20.
Burmistrz zaznaczył, że konserwator nie zgodzi się na rozbiórkę budynków, a gmina ma i tak pełne ręce roboty z wieloma innymi zabytkami na terenie miasta. Jako przykłady Daniel Putkiewicz podał obszar ulicy Nadarzyńskiej, budynek starej mleczarni czy dawną plebanię przy kościele św. Anny, której odbudowa trwa już kilka lat.
Uważam, że powinniśmy nieruchomości przy Kościuszki i Puławskiej sprzedać, aby ktoś budynki odnowił, zagospodarował i żeby mogły one służyć zarówno biznesowi, jak i mieszkańcom – dodał Daniel Putkiewicz.
Radni zgodzili się z tą argumentację. Pierwsza nieruchomość o powierzchni 764 m kw. jest przeznaczona pod mieszkalnictwo wielorodzinne i usługi towarzyszące (na dole znajduje się apteka). Druga jest nieco większa, ma 1305 m kw. i również jest zabudowana. Teraz zostanie sporządzony operat szacunkowy i rozpoczną się przygotowania do procedury przetargowej.

CZYTAJ TAKŻE:  Planowane wyłączenia prądu

TW

3 KOMENTARZE

  1. A mleczarnia dalej w jakim stanie stała, tak stoi dalej. Pan burmistrz kupuje nowe działki pod parki, ale na remont budynków w posiadaniu miasta pieniędzy już nie ma…

  2. A jaką to robotę ma gmina z budynkami na Nadarzyńskiej skoro już dawno je zburzono? Bo stara mleczarnia jak straszyła tak straszy, a z plebanią też grzebią się już tyle lat, że ktoś się tam nieźle chyba obłowił? Na budynki do sprzedaży znalazł się „deweloper” i chętnie kupi nieruchomości w dobrych punktach miasta?

  3. Tomek jak Cię stać to sobie kup. Jak nie to Tomek co Ci przeszkadza? Stara mleczarnia była prywatna i straszyła od lat i by dalej straszyła – gmina wykupiła i ją wyremontuje. Zobacz na dworzec PKP jak wyglada, szkoły w gminie, drogi ile jest utwardzonych, oczyszczalnia ścieków. Mieszkam tu od urodzenia i widzę zmiany. Wszyscy tylko narzekają – takie głupie trollowanie i mam wrażenie nieudaczników!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię