Gmina sprzedaje grunty po KPGO Mysiadło

2

LESZNOWOLA Podczas czwartkowej sesji rady gminy radni zgodzili się na zbycie trzech niezabudowanych nieruchomości o łącznej powierzchni prawie 14 ha, położonych w obrębie KPGO Mysiadło. Wcześniej rada gminy wyraziła zgodę na sprzedać ponad 9,5-hektarowej działki położonej wzdłuż ulicy Puławskiej


W uzasadnieniu podjętej w czwartek uchwały czytamy, że sprzedaż nieruchomości ma odbyć się na drodze przetargu ustnego nieograniczonego i jest podyktowana potrzebą pozyskania środków finansowych do budżetu w celu realizacji między innymi zadań inwestycyjnych. Zlecono już przygotowanie operatów szacunkowych, które pozwolą określić rzeczywistą wartość nieruchomości. Jaką kwotę jest w stanie uzyskać gmina za 1 m kw. ziemi w Mysiadle? Nieoficjalnie mówi się, że nie powinno to być mniej niż 1000 zł (za hektar wychodzi wówczas 10 mln zł). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budżet gminy może zasilić całkiem pokaźna suma. Mówi się, że część z tych pieniędzy mogłoby zostać przeznaczone na dokończenie Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle, obok którego – co ciekawe – znajdują się sprzedawane działki.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Te pieniądze należy przeznaczyć na budżet obywatelski. Społeczeństwo lokalne najlepiej wie jak je zmarnować.I będzie transparentnie.Zgodnie z wolą ludu.

  2. … dokończenie Centrum Edukacji i Sportu … To nie trzeba było zaczynać:) Od edukacji to są zasadniczo szkoły, a od sportu sale gimnastyczne i boiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię