Gmina sprzedaje kolejną nieruchomość. Chcą ponad 100 mln zł!

3

LESZNOWOLA Niedawno pisaliśmy o próbie zbycia przez gminę trzech dużych działek po KPGO Mysiadło, położonych za cerkwią św. Sofii Mądrości Bożej. Finalnie do przetargu nikt nie przystąpił, ale ma zostać powtórzony. To niepowodzenie nie przeszkodziło gminie wystawić na sprzedaż kolejnej działki o powierzchni ponad 9,62 ha, wycenionej na ponad 105 mln zł


Wydawało się, że trzy działki o powierzchni prawie 14 ha, za które gmina planowała uzyskać ponad 152 mln zł, sprzedadzą się jak świeże bułeczki. Nic bardziej mylnego. Ku zaskoczeniu urzędników, żaden podmiot nie zdecydował się na wpłacenie wadium, uprawniającego do wzięcia udziału w przetargu. Z naszych informacji wynika, że za około miesiąc odbędzie się druga próba sprzedaży tych nieruchomości. Cena na razie pozostaje bez zmian.
Niezależnie od tego został ogłoszony przetarg na sprzedać kolejnej działki po KPGO Mysiadło, tym razem znajdującej się bliżej kortów tenisowych. Za nieruchomość o powierzchni ponad 9,62 ha gmina chciałaby uzyskach przynajmniej 105,8 mln zł (cena wywoławcza). Co ciekawe, posesja ta jest obciążona hipoteką (aktualna wysokość obciążeń hipotecznych wynosi około 25 mln zł), która musi zostać zwrócona zaraz po sprzedaży. Wszyscy chętni, którzy chcieliby przystąpić do tego przetargu, muszą do 11 lipca wpłacić wadium wynoszące 21 mln zł. Sam przetarg zaplanowano na 15 lipca.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię