Gmina w walce z Covid-19. Wsparli szpital i pogotowie

0

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak opowiedziała o ostatnich działaniach gminy, związanych z pandemią koronawirusa. Wśród nich wymieniła wsparcie dla szpitala św. Anny w Piasecznie oraz stacji pogotowia


Po rozmowach z miejscowym szpitalem oraz wojewódzką stacją pogotowia ratunkowego burmistrz Daniel Putkiewicz podjął decyzję o zakupie najbardziej potrzebnych środków ochrony i sprzętu do odkażania. Szpitalowi zdecydowano się przekazać 150 kartonów ręczników papierowych, 500 fartuchów chirurgicznych wielokrotnego użytku oraz 30 wózków na odpady zawierające materiały biologiczne. Łączna wartość pomocy to 50 tys. zł. Pogotowie otrzyma z kolei od gminy profesjonalne urządzenie do odkażania karetek i pomieszczeń, wykorzystujące metodę suchego zamgławiania. Urządzenie ma kosztować około 20 tys. zł, powinno trafić do Piaseczna w połowie miesiąca i ma zostać pogotowiu użyczone.
Oprócz tego gmina na bieżąco wspiera najbardziej potrzebujące rodziny, dostarczając im żywność, współpracuje z Caritasem, a radni koordynują wiele akcji pomocowych, w tym związanych z szyciem maseczek oraz fartuchów. Oprócz tego kupiono 30 tys. maseczek wielokrotnego użytku dla pracowników urzędu i mieszkańców, które były rozdawane m.in. przez sołtysów i strażaków. W pierwszej kolejności trafiły one do osób powyżej 60. roku życia.
– Za wszystkie te działania bardzo dziękuję – mówiła podczas sesji wiceburmistrz Kułakowska-Michalak.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię