Gmina więcej dopłaci do pociągów i autobusu

4

LESZNOWOLA Gmina zawarła aneks do porozumienia z Warszawą dotyczącego transportu zbiorowego. Na jego mocy więcej dopłaci do Kolei Mazowieckich oraz linii autobusowej 737


W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Słonecznej z Postępu w Kolonii Lesznowola zmieniła się trasa autobusu 737. Porusza się on obecnie objazdem, co wydłużyło jego przebieg. Do tej pory gmina miesięcznie dopłacała do tego autobusu nieco ponad 153 tys. zł. W sierpniu było to już jednak 157 tys. zł, zaś od września – ponad 174 tys. zł. O większe dofinansowanie wystąpiły też Koleje Mazowieckie. W związku z większą liczbą kursujących pociągów, od października gmina dopłaca do KM nieco ponad 100 tys. zł miesięcznie.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Gmina nie powinna dopłacać do pociągów, bo rano ciężko się wcisnąć a po południu ciężko wysiąść z nabitych składów. Nie widać jakiejkolwiek poprawy w godzinach rannych, gdy jedzie się do pracy lub szkoły. Dopłata byłaby zrozumiała, gdyby stacja w Nowej Iwicznej załapała się do aglomeracyjnej strefy biletowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię