Gmina wspiera Sanepid

1

PIASECZNO Pracownicy urzędu miasta zostaną oddelegowani aby wesprzeć służbę sanitarną w czynnościach administracyjnych, co przyspieszyć ma procedury.

Praktycznie codziennie notujemy w Polsce rekordowe statystyki zakażeń. Także w naszej gminie dynamicznie przyrasta liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, a liczba osób na kwarantannie przekracza w powiecie dwa tysiące. Piaseczyński Sanepid z powodów kadrowych ma problemy z ilością zgłoszeń, co skutkuje opóźnieniami w działaniu.

– Na sprawnym działaniu służby sanitarnej powinno dziś zależeć nam wszystkim, dlatego zdecydowaliśmy, że nasze obowiązki połączymy z dodatkową pracą na rzecz Sanepidu – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Kilkunastu naszych pracowników, weźmie na siebie niektóre czynności jak chociażby wprowadzanie danych z formularzy zgłoszeniowych do systemu. Będzie to wymagało pracy po godzinach – dodaje burmistrz.
Gmina ma już podpisane stosowne porozumienie z Sanepidem, które daje możliwość gminnym urzędnikom udzielania pomocy tej instytucji w niektórych czynnościach administracyjnych tej instytucji.

CZYTAJ TAKŻE:  Od poniedziałku Sielską nie przejedziemy

– Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy znacznie skróci się czas oczekiwania na decyzję Sanepidu ws. ewentualnego wykonania testu czy uzyskania informacji o konieczności odbycia kwarantanny, a to z kolei przełoży się na skuteczniejszą walkę z wirusem i poprawę naszego bezpieczeństwa – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.

Biuro Promocji i Kultury

1 KOMENTARZ

  1. czyli..nawet nasi Radni są przeciw nam… Smutne.
    Czy w związku z tym że pracownicy Sanepidu dostają obecnie podwójną pensję- pracownicy Urzędu też ją dostaną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię