Gmina wyda 64 mln zł na drogi. Będą remonty i nowe inwestycje

2

PIASECZNO Remonty gminnych dróg pochłoną w tym roku 19,5 mln zł. Ponad 44,5 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje. Za te pieniądze mają być realizowane zarówno zadania jednoroczne, jak i wieloletnie


Wśród zaplanowanych do remontu dróg wiele ma nieutwardzoną nawierzchnię. Z istotniejszych inwestycji na pewno warto wymienić remont ul. Ogrodowej w Józefosławiu na odcinku od parku do ul. Cyraneczki, co ma kosztować prawie 4,5 mln zł, remont nawierzchni ul. Beniowskiego, Dunikowskiego i Sikorskiego w Piasecznie (łącznie prawie 1,85 mln zł) oraz wykonanie nawierzchni wraz z odwodnieniem na ul. Dobrej w Runowie (1,8 mln zł). W planach jest także remont ul. Łabędziej w Mysiadle (granica gmin Piaseczno i Lesznowola) za 1,2 mln zł, ale finalnie nie wiadomo czy do niego dojdzie.
– O tej inwestycji będziemy chcieli jeszcze porozmawiać z Lesznowolą – zastrzega burmistrz Daniel Putkiewicz dodając, że gminie zależy na utrzymaniu tempa budowy i remontów dróg, jednak należałoby nieco zmienić organizację tych inwestycji. Co ma na myśli burmistrz? Otóż chodzi o to, aby z większym wyprzedzeniem je planować.
– I jak najwcześniej przygotowywać przetargi – dodaje Daniel Putkiewicz. – Wierzymy, że wcześniej przygotowane i szczegółowo zaplanowane inwestycje będą prostsze, a co za tym idzie tańsze w realizacji.

Najwięcej pieniędzy pójdzie na Spacerową, Główną i Dworcową

Z istotniejszych zadań inwestycyjnych warto wymienić dokończenie trwającej od 2017 roku budowy ul. Cyraneczki w Józefosławiu, co w tym roku ma pochłonąć prawie 1,2 mln zł oraz ul. Spacerowej (ponad 6 mln zł). Istotnym zadaniem, nie tylko na ten rok, ale i najbliższe lata będzie połączenie gminnych dróg z węzłem komunikacyjnym Antoninów, który powstanie na trasie S7. W tym roku gmina wyda na to prawie 3,9 mln zł. Kolejne dwie inwestycje będą realizowane na terenie Piaseczna i Bobrowca. Przebudowa ul. Dworcowej ma kosztować prawie 4,2 mln zł, zaś wykonanie ul. Północnej, Świerkowej, Borowej i Głównej na odcinku od Bobrowieckiej do Mazowieckiej wraz z budową mostka nad kanałem Perełki – ponad 10 mln zł. Ważną inwestycją będzie budowa wraz z odwodnieniem ul. Polnej w Chyliczkach (ponad 1,5 mln zł). O tym znajdującym się w fatalnym stanie trakcie pisaliśmy kilkukrotnie – pierwszy raz w sierpniu 2012 roku. Wydaje się, że po 7 latach od naszej publikacji koszmar mieszkańców miejscowości wreszcie się skończy.

Przekażą pieniądze powiatowi

Na dofinansowanie remontów dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy Piaseczno miejscy rajcy zdecydowali się przeznaczyć w tym roku około 5 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczonych na budowę ronda przy stacji Wadex oraz remont ulicy Głównej, na odcinku od ul. Pod Bateriami do Bobrowieckiej. Pozostałe pieniądze mają pójść na budowę chodników przy drogach powiatowych.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię